|
کدخبر: 162005

بهره‌برداری از ۳۹ پروژه جدید در مناطق آزاد و ویژه

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از آغاز بهره‌برداری از ۳۹ پروژه اقتصادی-فرهنگی-اجتماعی در مناطق آزاد و ویژه با دستور رئیس‌جمهوری خبر داد.

تجارت بهره‌برداری از ۳۹ پروژه جدید در مناطق آزاد و ویژه

حمیدرضا مؤمنی ازندریانی در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که پیش ازظهر امروز ۵ فروردین با دستور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهورافتتاح شد، گفت: دولت به توسعه اجتماعی – فرهنگی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی توجه ویژه داشت و از همین رو حمایت از طرح‌های قرآنی و فرهنگی را در مناطق آزاد در دستور کار قرار داده است.

وی ادامه داد: وجود ۳ هزار و ۴۰۰ حافظ قرآن در مناطق آزاد و تبدیل قشم به شهر قرآنی با بیش از ۳ هزار حافظ قرآن، ترویج پیاده روی اربعین از مرز شلمچه، حمایت از ساخت هزار مدرسه، حمایت از توسعه مدارس روستایی و ۷ هزار دانش آموز روستایی، ساخت ۲۸ ورزشگاه حرفه‌ای در مناطق آزاد، ساخت بیمارستان و ترویج گردشگری سلامت در مناطق آزاد، رشد ۶۵ درصدی تعداد هتل‌ها و ورود سالانه ۱۰ میلیون گردشگر به مناطق آزاد کشور از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی – اجتماعی دولت در مناطق آزاد است.

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه ۳۲ منطقه ویژه و ۸ منطقه آزاد در کشور داریم، افزود: ۲۳ طرح جامع مناطق ویژه اقتصادی در دولت به تصویب رسیده است.

مشاور رئیس‌جمهوری تصریح کرد: ۲۱ منطقه ویژه اقتصادی نیز از این ۳۲ منطقه به سازمان‌های تخصصی دولتی و بخش خصوصی واگذار شده است.

به گفته مؤمنی امروز ۳۹ پروژه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با سرمایه‌گذاری ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و اشتغال مستقیم ۵ هزار و ۴۰۰ نفر به بهره‌برداری رسید.

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...