|
کدخبر: 154689

بورس ایران جهانی می‌شود؟

بهادر بیژنی، مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور بین‌الملل در همایش تامین مالی بین‌المللی بر اولویت بین‌المللی شدن بازار سرمایه ایران تاکید کرد.

بورس بورس ایران جهانی می‌شود؟

بیژنی در این خصوص عنوان کرد: سازمان بورس به عنوان عضو اصلی در نهادهای بین‌المللی نظیر آیسکو و هیات خدمات مالی اسلامی (IFSB)» حضور دارد و از این طریق تعامل سازنده‌ای با جهان برقرار کرده است. همچنین این سازمان در نهادهای قانونگذار بازار سرمایه کشورهای کومسک حضوری فعال داشته و رئیس کارگروه سواد مالی، نایب رئیس کارگروه توسعه بازار و عضو عادی دو کارگروه دیگر آن است.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین دستاورد بین‌المللی بازار سرمایه ایران، بی‌شک عضویت سازمان بورس و اوراق بهادار در «سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (IOSCO)» است که با تلاش ۱۳ ساله همکاران این سازمان در نوامبر ۲۰۱۸ به بار نشست و بازار سرمایه ایران همسو با ۹۵ درصد نهادهای ناظر و قانونگذار دنیا قرار گرفت. وی ادامه داد: به زبان دیگر، هم اکنون استانداردهای مقررات بازار سرمایه ایران مورد تایید مراجع بین‌المللی بوده و این بازار اصول حمایت از سرمایه گذار، بازاری شفاف و کارآمد را تضمین می‌کند.

بیژنی عنوان کرد: در خصوص جایگاه بازار سرمایه ایران در عرصه بین‌المللی می‌توان به داده‌های آماری در یک سال گذشته اشاره کرد. تعداد سهامداران از ۱۰ به بیش از ۵۰ میلیون نفر، ارزش جاری بازار از ۱۵۰ به بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار و حجم دادوستد روزانه نیز از حدود ۳۰۰ میلیون به بیش از یک میلیارد دلار رسیده است. همچنین شاخص بورس تهران نیز حدود ۱۷۵ درصد رشد داشته و بر بام اعضای فدراسیون جهانی بورس‌ها (WFE) قرار گرفته است.

وی افزود: تمام این آمار و ارقام حاکی از تعهد سازمان بورس بر حفظ جایگاه خود به عنوان یکی از بازارهای حال توسعه دنیا بوده و تضمینی بر حصول انتظارات و رفع نیازهای شرکای خارجی خود است.

مشاور رئیس سازمان بورس در خصوص چالش‌هایی بین‌المللی شدن بازار سرمایه ایران تصریح کرد: قطعا در هر کشوری چالش‌هایی در این خصوص وجود دارد اما نکته مهم مدیریت صحیح این چالش‌ها است.

وی در این خصوص ادامه داد: برای نیل به این مقصود باید صبور بود؛ دیدگاه بلند مدت داشت؛ شرکای داخلی مورد اعتماد یافت و نهایتا به نتیجه مشترک با شرکای خارجی رسید. وی در این همایش خطاب به سرمایه‌گذاران خارجی عنوان کرد: با توجه به این اصل که بازار سرمایه ایران میل جدی به بین‌المللی شدن دارد، ما به سرمایه‌گذاران خارجی خیرمقدم می‌گوییم و اعلام می‌داریم آماده حمایت و همفکری برای نیل به موفقیت هستیم.

بیژنی در این خصوص متذکر شد: ما تمام تلاش خود را برای بین‌المللی شدن بازار به کار خواهیم بست و مشتاقانه شما را بعنوان بخشی از فرآیند خواهیم دید.

منبع: سنا
 • ناشناس ارسالی در

  بازارشفاف و کارمد در سطح بین الملل جک سا له.میخواهید با بین المللی شدن مردم دنیا رو هم مثل ما بدبخت کنید

 • ناشناس ارسالی در

  همه چیز ۱۰۰۰ بزابز رشد کرده چرا بورس ریز ش کرده
  نوسان بین ۰ تا ۲۰ قرار دهی د

 • ناشناس ارسالی در

  دستهایی در کار است تا طرح دامنه نوسان اق ای دهنوی به شکست منجر شود همانطور که دست هایی در کاربود تا نوسانگیرها دوباره بر ب ازار به بهانه نقد شوندگی مسلط شوند اینکه فقط متضرر سهامداران خرد باشند و یک عده دلال و حقوقی به سود برسند و منت بگذارند نقد شوندگی داشته خیلی مسخره است و مفهوم آن این است که یا در بورس بمانید و ضرر کن ید و برای ما در روز چند نوبت نوسانگیری ب ه ارمغان آورید یا گورتان را از بورس گم ک نید؟!!!

 • مالباخته فریب خورده پالایش و عرضه اولیه ارسالی در

  اول ضررهای مردم بدبخت رو جبران کنید و دس ت های پشت پرده رو محاکمه کنید بعد ادعای جهانی شدن کنید. مسئولین مفسد اقتصادی بور س چه رویی دارن بخدا!!! قوه قضاییه یا خوا بش برده یا اونم سود میبره که ساکته وگرنه با وجود این همه فسادی که در بورس اتفاق افتاد اگر سکوت کنه کِی میخواد کاری انجام بده؟؟ رانت خوارها (از جمله دولت محترم!) توو هر شرایطی سود خودشونو میبرن و به مر دم فریب خورده وعده های جدید میدن؟ ماه ها ست قراره ضررهای ما جبران بشه ولی هر روز بیشتر میشه؟ جهانی شدن بورس فاسد ایران فق ط یه جوکه!!!

 • مالباخته فریب خورده از طریق اخبار سراسری ارسالی در

  یادش بخیر یه زمانی کار دولت خدمت به مردم بود. جدیدا کارش شده فریب مردم و خالی کر دن جیبشون که با هزار بدبختی سرمایه شون ر و بدست آوردن. جدیدا هم با شعار جهانی کرد ن بورس قصد خالی کردن جیب کشورهای همسایه رو داره. تو اول ببین به درد مردم خودت می خوری؟؟؟ اول ببین آیا بهشون سود رسوندی بع د از ماهها سرمایه داری یا جیبشون رو خالی کردی بعد دم از جهانی شدن بورس بزن. چرا قوه قضاییه حساب هاشونو چک نمیکنه ببینه چ قد سود کردن توو همین شیش ماه سقوط بورس!! !

 • ناشناس ارسالی در

  فقط خدا می تواند ولاغیر و اما خداوند متع ال هم تغییر نمی دهد چون این بازار قمار خ انه است پس تا دیر نشده از قمارخانه بیا ب یرون

ارسال نظر