|
کدخبر: 153982

بررسی تحرکات روزانه صندوق‌ های ETF + جدول

امروز ۹۸۰میلیارد تومان دارا یکم و هزار و ۵۳۰میلیارد تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به سه هزار و ۵۶۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقوقی در این صندوق‌ها ۴۵میلیارد تومان بود.

بورس بررسی تحرکات روزانه صندوق‌ های ETF + جدول

بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق پالایشی یکم (پالایش) با ارزش هزار و ۵۳۰میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کمند (کمند) نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها حدود ۳۴میلیارد تومان واحدهای صندوق «کمند» را از حقوقی‌ها خریدند (۱۲درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق اعتماد آفرین پارسیان (اعتماد) را به ارزش ۵۸میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۳۰درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام ثروت آفرین پارسیان (ثروتم) رشد ۱.۹درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق آوای معیار (آوا) با زیان ۴.۴درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۱۳.۴درصد) در رابطه با صندوق گروه زعفران سحرخیز (سحرخیز) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم بیش از دو هزار و ۵۰۰میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۷۰درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از میان صندوق‌های کالایی مبتنی بر سکه طلا، اکثر توجهات به صندوق پشتوانه طلای لوتوس با نماد «طلا» معطوف بود و بیشترین کاهش قیمت (۲.۴درصد) به نام صندوق‌های پشتوانه طلای زرافشان (زر) و پشتوانه طلای مفید (عیار) ثبت شد.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم سه هزار و ۵۶۰میلیارد تومان رسید و خروج پول حقیقی ۴۵میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود ۱۱هزار و ۶۸۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی بیش از ۵۸۰میلیارد تومان بود.

صندوق

صندوق۱

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر