|
کدخبر: 152940

جزییاتی از معاملات مشکوک امروز بورس (۹۹/۱۱/۲۰) + جدول

در روز رشد ۲۲ هزار و ۳۰۲ واحدی شاخص، سه سرمایه‌گذاری استانی، چهار شرکت قندی به همراه ۸ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام در ادامه روند دیروز با فضایی مثبت آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با رشد ۲۲ هزار و ۳۰۲ واحدی و ورود به کانال یک میلیون و ۱۹۲ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۱۲.۹ و ۴.۵ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد و بیشترین حجم معاملات به سایپا و ایران خودرو با داد و ستد بیش از ۱.۸ و ۱.۱ میلیارد سهم و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، بانک تجارت به همراه بانک پارسیان با تقاضای ۷۶۴، ۴۷۲ و ۴۱۹ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۵ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

در صدر این فهرست، سرمایه‌گذاری استان مرکزی حاضر در بازار دوم بورس با افت ۱۰ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۶۲۱ هزار سهمی شد.

در ادامه هم شرکت‌های کاشی صدف سرام استقلال آباده، سرمایه‌گذاری آذربایجان شرقی، قند پیرانشهر، قند نقش جهان، قند ثابت خراسان، قند لرستان، سیمان بهبهان، توسعه بین‌المللی پدیده شاندیز، سرمایه‌گذاری صدر تامین، سرمایه‌گذاری استان قم، شکر شاهرود، پلی اکریل، سموم علف کش و ملی سرب و روی مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور سه سرمایه‌گذاری استانی، چهار شرکت قندی به همراه ۸ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

عکس-بورس

منبع: بورس پرس

ارسال نظر