|
کدخبر: 283709

مهم ترین عامل کاهش قیمت نفت مشخص شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۲ سنت معادل معادل ۰.۳۷ درصد کاهش به ۸۵ دلار و ۵۹ سنت رسید.

انرژی مهم ترین عامل کاهش قیمت نفت مشخص شد

قیمت نفت به‌دنبال هشدار رئیس صندوق بین‌المللی پول درمورد سخت‌تر شدن شرایط اقتصاد دنیا در ۲۰۲۳به‌خاطر ضعف فعالیت اقتصادی در اقتصادهای بزرگ کاهش یافت. افزایش شاخص دلار یکی دیگر از دلایل پایین آمدن قیمت نفت است.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۲سنت معادل معادل ۰.۳۷ درصد کاهش به ۸۵دلار و ۵۹سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۲۷سنت معادل ۰.۳۴ درصد کاهش ۷۹دلار و ۹۹سنت معامله می‌شود.

افزایش ارزش دلار خرید نفت را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر می‌کند.

بشکه-نفت۲

کریستالینا جرجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول در روز یکشنبه گفت کند شدن روند رشد اقتصاد آمریکا، اروپا و چین به‌عنوان اصلی‌ترین موتورهای رشد اقتصاد دنیا، ۲۰۲۳را سالی سخت‌تر از ۲۰۲۲برای اقتصاد جهان خواهد کرد.

 نفت برنت و نفت آمریکا ۲۰۲۲را به‌ترتیب با ۱۰.۵ و ۶.۷ درصد افزایش قیمت به پایان رساندند.

 رئیس‌جمهور روسیه عرضه نفت خام و محصولات نفتی را از اول فوریه به مدت ۵ماه به کشورهایی که از طرح سقف قیمت پیروی می‌کنند ممنوع کرده‌است. البته می‌توان در شرایط خاص استثنائی برای این ممنوعیت قائل شد.

 جریان نفت روسیه از اروپا به سمت هند و چین تغییر کرده‌است. این در شرایطی است که مسکو قصد داشت صادرات گازوئیل خود را از بندر پریمورسک در دریای بالتیک تا ۱.۸۱ میلیون تن در ژانویه افزایش دهد. اما طبق پیش‌بینی تاجران، صادرات محصولات نفتی روسیه در ماه جاری میلادی از بندر تواپس تا ۱.۳۳۳ میلیون تن کاهش خواهد یافت.

جدول زیر جدید ترین اغییرات نرخ جهانی انرژی را به شما نشان می‌دهد

نفت-برنت

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها