|

بخوانید :

کدخبر: 271648

تغییر نامحسوس قیمت جهانی نفت

قیمت نفت در معاملات روز جمعه ثابت بود اما تحت تاثیر صعود ارزش دلار آمریکا و نگرانی‌ها نسبت به کندی رشد اقتصادی و تقاضای ضعیف برای سوخت، به کاهش هفتگی تن داد.

بهای معاملات نفت برنت با ۱۳ سنت افزایش، در ۹۶ دلار و ۷۲ سنت در هر بشکه بسته شد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۷ سنت افزایش، در ۹۰ دلار و ۷۷ سنت در هر بشکه بسته شد. هر دو شاخص برای کل هفته حدود ۱.۵ درصد کاهش ثبت کردند.

قیمت نفت پس از این که توماس بارکین، رئیس بانک فدرال رزرو ریچموند اظهار کرد اقدام برای افزایش نرخهای بهره باید متعادل شود تا افزایش نرخ‌ها، رشد اقتصادی را متاثر نکند، در معاملات پرنوسان روز جمعه، برای مدت کوتاهی افزایش یافت اما به دلیل نگرانی سرمایه‌گذاران درباره افزایش آتی نرخهای بهره، رشد قیمت نفت ضعیف شد.

رشد ارزش دلار آمریکا که به بالاترین حد در پنج هفته گذشته صعود کرد، هم رشد قیمت نفت را محدود کرد زیرا نفت را برای خریداران غیرآمریکایی، گران‌تر کرد.

جیم ریتربوش از شرکت مشاوره تجارت نفت "ریتربوش اند آسوشیتس" در یادداشتی نوشت: اگر چه مجموعه بازار نفت تاکنون توانسته است دلار قوی را نادیده بگیرد اما ادامه روند رشد ارزش دلار، مانع بزرگی برای رشد مستمر قیمت‌های نفت ایجاد خواهد کرد.

 

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...