|
کدخبر: 250961

ابعاد جدید حمله هکری به سامانه های سوخت کشور

وزیر نفت تاکید کرد: حمله هکری به سامانه سوخت با همکاری نفوذی‌های داخلی انجام شد.

انرژی ابعاد جدید حمله هکری به سامانه های سوخت کشور

جواد اوجی درباره حمله هکری به سامانه سوخت گفت: صنعت نفت ایران یکی از اهداف اصلی دشمن برای آسیب زدن به مردم و کشور است. بنده بارها به همکارانم تاکید کرده‌ام که صنعت نفت در حال حاضر در خط مقدم جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران است.

وی ادامه داد: دشمن می‌داند صنعت نفت ایران چه جایگاهی در تامین انرژی کشور دارد و برنامه‌ریزی می‌کند که با اختلال در این صنعت، آسایش و رفاه مردم را از بین برده و سبب نارضایتی شود.

وزیر نفت با بیان اینکه نقش این صنعت در صادرات نفت و تامین درآمدهای ارزی کشور هم مشخص است، اظهار داشت: دشمن سعی می‌کند با دست گذاشتن و ایجاد محدودیت در این نقطه نیز برای دولت چالش ایجاد کند. به همین دلیل جدای از حربه‌های تحریمی علیه صادرات نفت و میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی ایران، دشمن برنامه‌ریزی کرد که با استفاده از نفوذی‌های داخلی و خارجی در سامانه سوخت کشور اختلال ایجاد کند؛ بدین ترتیب سه‌شنبه ۴ آبان‌ماه همه جایگاه‌های سوخت کشور با حمله سایبری دشمن دچار اختلال شد.

اوجی در پاسخ به این سوال که پس شما همکاری نفوذی‌های داخلی را در ماجرای هک سامانه سوخت تایید می‌کنید؟ تصریح کرد: بله؛ هم نفوذی‌های داخلی در این ماجرا نقش داشتند و هم عوامل خارجی. چون فقط یک حمله نبود و دو، سه بار با روش‌های مختلف به ما حمله کردند.

منبع: ایلنا
  • ناشناس ارسالی در

    اون موقع که حمله سایبری انجام می‌دادید فکر می‌کردید فقط خودتان بلدید حالا مثل سگ پشیمان خواهید شد چون شما بیسوادهای ایرانی اول شروع کردید

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...