|
کدخبر: 325965

هزینه یک مسافرت کوتاه مدت / سفر به اصفهان چقدر آب می خورد؟

در این گزارش به بررسی هزینه سفر ۲ روزه به اصفهان می پردازیم.

اقتصاد هزینه یک مسافرت کوتاه مدت / سفر به اصفهان چقدر آب می خورد؟

از نظر زمان مناسب برای گردشگری در برخی از شهرها، فصل بهار بهترین زمان سفر به اصفهان است به این دلیل که این استان تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های نسبتا سردی دارد، بنابراین در این روزها هوای بهاری و بهتری دارد که همین موضوع سبب جذب گردشگران زیادی شده است. بنابراین، اگر قصد دارید تا سفری کوتاه به اصفهان داشته باشید و انتخاب شما سفر با هواپیما است با ما همراه باشید تا قیمت تور گردشگری لحظه آخری اصفهان را بررسی کنیم.

برای دو شب اقامت در هتل جمشید (دو ستاره) باید چهار میلیون و ۴۱۰ هزار تومان بپردازید. این در حالی است که هزینه اقامت دو شب در هتل ونوس، پنج میلیون و ۱۴۰ هزار تومان است.

هتل آسمان (چهار ستاره) به ازای سه شب اقامت هزینه‌ای حدود هشت میلیون و ۱۹۰ هزار تومان دریافت می‌کند؛ اما برای همین مدت اقامت در هتل پارسیان کوثر (پنج ستاره) باید مبلغی حدود ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بپردازید.

قیمت دقیق اقامت در هتل‌ها را با جزییات در جدول زیر بخوانید.

قیمت تور هوایی اصفهان (ویژه اردیبهشت ۱۴۰۳)

اسم هتل درجه ستاره هزینه دو شب اقامت (تومان) هزینه سه شب اقامت (تومان)
جمشید ۲ ستاره ۴,۴۱۰,۰۰۰ ۴,۹۶۰,۰۰۰
ونوس ۳ ستاره ۵,۱۴۰,۰۰۰ ۶,۰۶۰,۰۰۰
آسمان ۴ ستاره ۶,۵۶۰,۰۰۰ ۸,۱۹۰,۰۰۰
پارسیان کوثر ۵ ستاره ۷,۹۰۰,۰۰۰ ۱۰,۲۰۰,۰۰۰
 

رشد ۷ درصدی گردشگری دریایی در نوروز امسال

کاپیتان اله‌مراد عفیفی‌پور سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی درباره طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳ اظهار داشت که این طرح از تاریخ ۲۴ اسفندماه سال گذشته آغاز شده و در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری به پایان رسید. در این طرح، ۵۰ شناور مسافری، ۴۸ شناور حمل خودرو و ۱۲ هزار و ۵۰۰ شناور و قایق تفریحی ساماندهی و خدمات رسانی شده‌اند.

او افزود: از ۲۴ اسفندماه سال گذشته تا ۱۵ فروردین‌ماه سال جاری، ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تردد مسافری و گردشگری دریایی در بنادر شمالی و جنوبی کشور انجام و ۶۸۹ هزار خودرو بین بنادر به ویژه در غرب استان هرمزگان از جمله بنادر چارک، پل و آفتاب با جزایر قشم و کیش جابجا شد.

سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در نوروز ۱۴۰۳ با اشاره به اینکه نسبت به سال گذشته، شاهد رشد ۶.۱۵ درصدی در بخش مسافری دریایی و رشد ۷.۳۵ درصدی در بخش گردشگری دریایی هستیم، عنوان کرد: در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳ چند روزی با شرایط نامساعد جوی روبرو بودیم اما خوشبختانه با اطلاع‌رسانی جامع و گسترده صورت گرفته، شرایط مدیریت شد و مشکل جدی پیش نیامد.

عفیفی‌پور با بیان اینکه در بخش عملیات امداد و نجات اعم از شناورهای تجاری و مسافری شاهد نجات ۲۶۴ نفر بودیم، گفت: پیام‌های دریافتی مربوط به سوانح دریایی ۳۴ مورد بود که بلافاصله عملیات امداد و نجات صورت گرفت و خوشبختانه در مبادی و مسیرهای مجاز دریایی، با اتفاق ناخوشایندی روبرو نبودیم.

سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در نوروز ۱۴۰۳ در خصوص آمار تردد سفرهای خارجی در نوروز ۱۴۰۳ نیز، اعلام کرد: در بندر خرمشهر ۲ سفر با مجموع ۳۴۵ مسافر ورودی و خروجی و در بندر شهید باهنر ۹ سفر با مجموع ۱۶۸۰ مسافر ورودی و خروجی، صورت گرفت‌.

او با بیان اینکه در استان هرمزگان به عنوان قطب گردشگری دریایی کشور شاهد انجام ۳ میلیون و ۷۱۰ هزار سفر دریایی و ۶۵۱ هزار گردشگری دریایی بودیم، اظهار کرد: همچنین در این استان ۶۸۹ هزار دستگاه خودرو بین بنادر استان جابجا شد.

منبع: اقتصادآنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها