|
کدخبر: 325944

خبر مهم از سهام عدالت / این سایت را بررسی کنید

جا ماندگان سهام عدالت باید اعتراض خود را به وزرات رفاه منتقل کنند.

اقتصاد خبر مهم از سهام عدالت / این سایت را بررسی کنید

افراد بسیاری، سهام عدالت دارند و سود آن را دریافت می کنند. اما تعدادی هم در دسته جا ماندگان سهام عدالت هستند که باید اعتراض خود را به وزارت رفاه اعلام کنند.

سرپرست سازمان خصوصی‌سازی گفت: اگر فردی مشمول سهام عدالت جاماندگان نشده می‌تواند اعتراض خود را به وزارت رفاه منتقل کند.

ابراهیم بازیان درباره موضوع انبوه پیامک‌ها برای ثبت نام سهام عدالت جاماندگان اظهار داشت: مردم توجه داشته باشند همانطور که بار‌ها گفته شده ثبت‌نام سهام عدالت جاماندگان تنها شامل ۵ میلیون نفر افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و تعدادی از ایثارگران می‌شود. اساسا تشخیص اینکه چه فردی جزو جاماندگان سهام عدالت می‌شود با وزارت رفاه بوده و شرایط را این وزارتخانه تعیین کرده است.

وی تاکید کرد: بررسی و تشخیص این موضوع بر عهده وزارت رفاه است و اگر فردی مشمول سهام عدالت جاماندگان نشده می‌تواند اعتراض خود را به وزارت رفاه منتقل کند.

سرپرست سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه به زودی بسته پرتفوی سهام عدالت جاماندگان را ارائه می‌کنیم و هرگونه واگذاری‌های جدید سهام عدالت منوط به دارایی دولت، ادامه داد: به نظر می‌رسد قطار سهام عدالت با این گام (ارائه سهام به ۵ میلیون مشمول) به ایستگاه پایانی می‌رسد به شرط اینکه پرتفوی پیشنهادی را از محل دارایی‌های دولت فراهم و بتوان این سهام را واگذار کنیم.

 
بازیان گفت: وزارت رفاه شرایطی را تعیین کرده که هر فردی واجد آن شرایط باشد مشمول دریافت سهام عدالت می‌شوند، در نهایت اگر فردی بر این باور است که شامل شرایط دریافت سهام عدالت جاماندگان است می‌تواند اعتراض خود را به مجموعه وزارت رفاه که متولی این موضوع هست، منتقل کند.

وی در پاسخ به این سوال که بنابراین واگذاری سهام عدالت با مدل سال ٨۵ که طیف وسیعی از جامعه مشکل دریافت سهام عدالت می‌شدند، تکرار نخواهد شد، تاکید کرد: دولت هیچ تعهدی نسبت به واگذاری سهام به تمام مردم ندارد چراکه واگذاری سهام ناظر به وجود منابع است، اگر منابع اجازه دهد سیاست‌های دولت و در واقع سیاست مجموعه حاکمیت، این بحث را رقم می‌زند. تاکید می‌کنم که شرط هرگونه واگذاری دارایی و منابع دولت است و براساس آن می‌توان در این باره سیاست‌گذاری کرد.

سهام عدالت غیر مستقیم برای افرادی بود که نمی‌خواستند شرایط سهام عدالت خود را تغییر دهند. به این ترتیب سهامداران غیر مستقیم نمی‌توانند سهام خود را خرید و فروش کنند و فقط سود آن به حسابشان واریز می‌شود. البته در حال حاضر تفاوت چندانی بین سهام عدالت مستقیم و غیرمستقیم وجود ندارد و هر دوی آنها غیر قابل معامله هستند، ولی ممکن است در آینده دوباره امکان فروش برای سهام عدالت مستقیم ایجاد شود.

 

در اواسط دهه ۱۳۸۰ دولت مقداری از سهام خود را در برخی از شرکت‌های بورسی، در میان مردم توزیع کرد. به سهامی‌ که از این طریق در میان مردم تقسیم شد «سهام عدالت» و به بیش از ۴۹ میلیون نفری که از این طریق سهامدار این شرکت‌ها شدند «سهامداران سهام‌‌ عدالت‌‌» گفته می‌شود.

منبع: ایلنا
  • داودرحیم نیا ارسالی در

    باسلام بنده اون سالی که نوشتنداز بس شلوغ بودومانتوانستیم بنویسیم اینبارم که ماهر چه تلاش کردیم ادرس محل کا میخواست وماهم راننده بیابان بودیم ادرسی نداشتیم وسیستم قبول ن‌کردحالاچی میشه و ماچکاربایدبکنیم لطفاجوابم رابدهیدو من بازنشسته هستم0913 114****

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها