|
کدخبر: 324333

بازار مسکن / مسکن اقتصادی / قیمت خانه

مسکن اقتصادی زیر ذره بین / این طرح می تواند کارگشا باشد

از تابستان سال گذشته، طرح "مسکن اقتصادی" توسط اتحادیه تعاونی‌های عمرانی تهران مطرح شد. این طرح یکی از راهکارهای ایجاد استطاعت خانواده‌ها، به ویژه جوانان، برای تامین مسکن و تسهیل در امر مقدس ازدواج با توجه به شرایط اقتصادی و تورم جهانی مسکن است. این طرح به سمت تولید واحدهای کوچک متراژ حرکت می‌کند.

اقتصاد مسکن اقتصادی زیر ذره بین / این طرح می تواند کارگشا باشد

طرح مسکن اقتصادی که در ابتدا با واکنش بعضی از مسئولین مواجه شده بود، به تدریج با عبور از مراحل کارشناسی با توجه جدی‌تر و واقع‌بینانه‌تر در سطوح بالاتر تصمیم‌گیری مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس گروه اقتصادی دفتر رهبر جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران مورخ ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ با اشاره به وضعیت مسکن در کشور تاکید کرد: «مسکن در حد وسع» راه حل ماست، وقتی بحث ۴ میلیون واحد مسکونی است، مشخص است که عده‌ای شرایط تامین منابع مالی لازم برای طرح نهضت ملی مسکن را ندارند و زمان اعلام واریز در طرح، پرداخت بلافاصله رقم اعلامی از توان آن‌ها خارج است؛ توانمندسازی این قشر در قالب طرح «مسکن در حد وسع» هدف‌گذاری شده است تا ساکنان و مستاجران مناطق کم‌برخوردار بتوانند خانه‌دار شوند و خوشبختانه دولت نیز با ساخت ۳۰۰ هزار واحد مسکونی در این محلات کمتر برخوردار موافقت کرده است. یعنی کسی که مبلغ محدودی دارد و می‌گوید که من فعلاً توان پرداخت اینقدر پول را دارم، وامش که هست زمینش که هست، این حق آن‌هاست.

وی ادامه داد: برای صاحبخانه شدن قرار نیست که حتما کسی مسکن ۷۰ متری داشته باشد فعلاً می‌تواند با یک مسکن ۶۰ متری شروع کند، یعنی منابع فعلی که می‌تواند تامین کند را بپردازد و مابقی را زمانی که واحد تحویل شد، پرداخت کند.

رئیس ستاد توانمندسازی محلات کم‌برخوردار با تاکید بر لزوم مشارکت همه مردم در جهش تولید اظهار کرد: تحقق شعار سال نیازمند آمدن همه افراد جامعه است؛ در این مسیر نیز نباید نگران باشیم که اگر برای آمدن مردم فراخوان دادیم، آن‌ها طلبکار می‌شوند، مردم بخش جدایی‌ناپذیر بدنه حاکمیت هستند و مشارکت آن‌ها در این کار بسیار ضروری است.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها