|
کدخبر: 322291

بازار خودرو / قیمت خودرو / فروش خودرو

وضعیت بازار خودرو در روزهای پایانی سال / پژو ۲۰۷ چند ؟

قیمت روز محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شد.

اقتصاد وضعیت بازار خودرو در روزهای پایانی سال / پژو ۲۰۷ چند ؟

بعد از تعطیلات محرم امسال، قیمت خودروهای محبوب با کاهشی کوچک به روز شده است. یک روز واحد قیمت پایین‌تری در خودروی پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P ثبت شده است که به اندازه ۲۵ میلیون تومان کاهش یافته است.

تغییرات قیمت خودرو

قیمت شاهین G و پژو پارس امروز دوباره صعودی شد. جدیدترین قیمت خودروهای پرفروش داخلی و تغییرات آن نسبت به روز گذشته (هفتم مردادماه) را می‌خوانید.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۴۳۵ میلیون رسیده است و نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است. مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۴۶۵ میلیون تومان است که تغییر نکرده است. این دو خودرو طی ۱۷ روز گذشته ۳۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۵۱۵  میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است اما طی دو هفته گذشته ۳۵ میلیون تومان کاهش یافته است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۶۰۰ میلیون تومان است که طی روز گذشته ثابت مانده است اما در طی دو هفته ۵۰ میلیون ارزان شده است. این خودرو از تیر تا به امروز ۱۹۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۶۳۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته بدون تغییر مانده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۷۳۵ میلیون تومان است که طی روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است. این خودرو تقریبا دو ماه گذشته ۱۸۵ میلیون ارزان شده است.  مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۷۳۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته  ۲۵ میلیون تومان ارزان شده است. این  مدل طی یک ماه گذشته ۱۸۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک ۱۴۰۱ ، ۷۵۰ میلیون تومان است که نسبت روز گذشته تغییر نکرده است. تارا اتوماتیک صفر ۱۴۰۲ هم ۷۶۵ تومان قیمت خورده است که ۵ میلیون ریزش طی یک روز داشته است. این خودرو طی ۴ روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا دنده ای۱۴۰۲ هم به ۶۵۰میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۱۰  میلیون ارزان شده است و  طی دوماه گذشته ۱۷۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی ۷۸۰میلیون تومان رسیده است که به معنای ثبات طی روز گذشته است. این خودرو طی ۱۶ روز گذشته ۵۰ میلیون ارزان شده است و نسبت به خرداد ۱۹۵ میلیون تومان ریزش داشته است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۵6۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته 10 میلیون ریزش داشته است و طی دو ماه گذشته ۲5۰میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۵۱۰ میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته ثابت مانده است اما طی 4 روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.  رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۵۲۵ میلیون تومان که تغییر نکرده است.

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ هم ۴۶۵ میلیونی شده است که طی روز گذشته بدون تغییر مانده است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۵۲۰میلیون تومان است که روز گذشته  تغییر نکرده است. طبق لیست قیمت ایران خودرو، این مدل سمند طی ۲۲ روز  گذشته نزدیک به ۴۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۵۳۵ میلیونی شده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است. این خودرو طی 31 روز گذشته ۹۰ میلیون ارزان شده است. قیمت سمند سورن مدل ۱۴۰۲ پلاس بنزینی نیز ۵۵۰ میلیون تومان است که طی 4 روز ۱۰ میلیون کاهش داشته است.

قیمت پژو پارس LX  مدل ۱۴۰۲ نیز ۶۰۰ میلیون اعلام شده است که طی روز گذشته  ۱۰ میلیون افزایش پیدا کرده است اما نسبت به دو هفته گذشته ۳۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است. این خودرو هشتم خردادماه ۶۶۵ میلیون تومان بود و نسبت به امروز ۷۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۴۸۰ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۱ نیز به ۶۹۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت روز گذشته ۱۰ میلیون تومان گران شده است اما طی ۱۰ روز گذشته ۱۵ میلیون تومان پایین آمده است. این مدل گرانترین پژو پارس است.

قیمت پژو ۴۰۵ SLX مدل ۱۴۰۰ نیز ۱۰ میلیون تومان طی یک روز گران شد  و ۵۱۰ میلیون تومان است.

قیمت روز محصولات سایپا

قیمت پراید وانت مدل ۱۵۱ پلاس مدل ۱۴۰۰ به ۲۵۵ میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است اما طی ۱۵  روز گذشته ۱۵ میلیون کاهش پیدا کرده است.

قیمت پراید ۱۱۱ صفر مدل ۹۹ نیز امروز ۳۲۵ میلیون تومان است و طی روز گذشته ۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم بدون تغییر حوالی ۲۵۰ میلیون تومان به روزرسانی شد.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ امروز بدون تغییر حوالی ۳۲۰میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۰  نیز حوالی ۳۳۰ میلیون تومان اعلام شده است و تغییر نکرده است.

 

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۳۵ میلیون تومان خریدوفروش می شود  که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون کاهش داشته است.

قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۲۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ریخته است.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۳۰ میلیون رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است اما طی ۷ روز گذشته  ۱۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۳۰ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون کاهش یافته است و  مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۳۴۰ میلیون است که قیمت آن  ۵میلیون ارزان شده است. این دو مدل طی ۷ روز حوالی ۱۰ میلیون ارزان شدند.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۹۰ میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به ۵۳۵میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته ۵ میلیون و طی ۷ روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۵۲۰ میلیون تومان فروخته می‌شود که به معنای افزایش ۵ میلیونی طی روز گذشته است.

پیش بینی قیمت خودرو

کارشناسان درباره روند کنونی بازار خودرو گفته‌اند که ریزش قیمت خودرو مبتنی بر واقعیت نیست و بیشتر تحت تاثیر اخبار و هیجانات زودگذر است. در نتیجه تا زمانی که اتفاق جدیدی در سیاست خارجی یا قیمت ارز رخ ندهد، نمی‌توان انتظار افزایش یا به‌ویژه کاهش قیمت چشمگیری را داشت.

کارشناسان بازار خودرو می‌گویند اگر تا یک ماه آینده وعده واردات خودرو محقق شود و شاهد ورود خودروهای وارداتی به بازار باشیم قطعا باید منتشر ریزش شدید قیمت خودرو باشیم. البته هنوز هم قیمت دلار می‌تواند ورق بازار خودرو را برگرداند.

 

منبع: اقتصاد ۱۰۰

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها