|

بخوانید :

کدخبر: 272562

یارانه ای برای تعویض خودرو با دوچرخه!

فرانسوی‌ها می‌توانند با تعویض خودروی بنزینی قدیمی خود، تا ۴۰۰۰ یورو یارانه برای خرید دوچرخه برقی دریافت کنند. این طرح با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون یورویی دولت فرانسه روی زیرساخت‌های شهری همراه است.

اقتصاد یارانه ای برای تعویض خودرو با دوچرخه!

دولت فرانسه به شهروندانش یارانه‌ای تا سقف ۴،۰۰۰ یورو (۳،۹۹۰ دلار آمریکا طبق نرخ ارز فعلی) پیشنهاد می‌کند، اگر آن‌ها خودروی بنزینی خود را با دوچرخه برقی یا پدال‌دار معامله کنند.

این یارانه برای افرادی که در خانوارهای کم درآمد در مناطق شهری کم‌آلاینده زندگی می‌کنند، افزایش می‌یابد. در همین حال، شهروندان فرانسوی در گروه‌های درآمدی بالاتر، مشوق‌های کمتری را خواهند داشت.

طرح دولت فرانسه از برنامه‌ای بسیار موفق در لیتوانی الگوبرداری شده است، که شهروندان واجد شرایط دریافت یارانه تا ۱،۰۰۰ یورو (۹۹۷ دلار آمریکا) برای خرید دوچرخه برقی، اسکوتر، موتورگازی یا موتورسیکلت جدید پس از تعویض وسیله نقلیه قدیمی خود هستند. حتی اگر شهروندان وسیله نقلیه دیگری نخرند، همچنان می‌توانند از این طرح بهره ببرند که اعتبار حمل‌ونقل عمومی را برای خودروهای قدیمی ارائه می‌دهد.

در فرانسه، پس از این‌که مقامات دریافتند این کشور برای رسیدن به همسایگان خود مانند هلند، آلمان و دانمارک باید اقدامات بیشتری انجام دهد، این یارانه در حال گسترش است.

دولت فرانسه اعلام کرده که می‌خواهد ۹ درصد از جمعیت این کشور تا سال ۲۰۲۴ به دوچرخه‌ها (چه برقی یا پدال‌دار) روی بیاورند. هرچند هم‌اکنون، تنها سه درصد از جمعیت این کشور به دوچرخه‌ برقی و غیربرقی روی آورده‌اند. در مقابل، ۲۷ درصد جمعیت هلند از دوچرخه استفاده می‌کنند.

با این حال، سرمایه‌گذاری دولت فقط به صورت یارانه نقدی برای افراد ارسال نمی‌شود. این یارانه همچنین برای زیرساخت‌های عمومی هزینه خواهد شد. دولت امانوئل مکرون گفته است که ۲۵۰ میلیون یورو (۲۴۹ میلیون دلار) سرمایه‌گذاری خواهد کرد تا کل شهر پاریس برای حرکت دوچرخه قابل استفاده باشد. در همین حال، شهردار پاریس قول داده است که طی پنج سال آینده ۱۳۰ کیلومتر (۸۱ مایل) مسیرهای ایمن برای دوچرخه را در شهر اضافه کند.

در این میان، خودروسازان بزرگ اروپایی نیز سعی کرده‌اند تا سهمی از تلاش‌ها برای کاهش آلایندگی داشته باشند. گزارش‌ها نشان می‌دهد خودروسازان اروپایی مانند پورشه، بی‌ام‌و و پولستار روی دوچرخه‌ برقی سرمایه‌گذاری می‌کنند که به لطف سرمایه‌گذاری اخیر در فناوری حمل‌ونقل الکتریکی، به طور فزاینده‌ای مفید هستند.

 

منبع: تایمز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...