|

بخوانید :

کدخبر: 251173

تاثیر وضعیت بحرانی اوکراین بر این بازار + جزئیات

قیمت نفت برنت روز سه‌شنبه بیش از ۳ دلار افزایش یافت و به حدود ۱۱۹ دلار در هر بشکه رسید.

صبح روز سه‌شنبه بهای معاملات آتی نفت تحت تاثیر و فشار نگرانی‌ها از کاهش عرضه و اخبار مبنی بر بررسی تحریم های نفتی روسیه توسط برخی اعضای اتحادیه اروپا و حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان افزایش یافت. 

بهای معاملات آتی نفت «وست تگزاس اینترمدیت» برای ماه آینده ۲.۸ دلار درصد افزایش یافت و به ۱۱۴.۳۰ دلار در هر بشکه رسید.

معاملات آتی نفت برنت نیز با ۲.۵۱ دلار افزایش به ۱۱۸.۲۳ دلار در هر بشکه رسید.

در معاملات روز گذشته (دوشنبه) بازار نیز تحت تاثیر بحران اوکراین قیمت هر بشکه نفت بیش از ۳ درصد افزایش یافت.

روز گذشته نیز قیمت نفت خام با توجه به ترس بازارها از توقف عرضه با توجه به بحران کنونی و عملیات نظامی روسیه در اوکراین به افزایش خود ادامه داد.

بر این اساس، تا ساعت ۰۶:۲۷ به وقت گرینویچ، قیمت نفت خام «وست تگزاس اینترمدیت» آمریکا با ۳.۶۵ درصد افزایش به ۱۰۸.۵۲ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش بلومبرگ، قیمت نفت خام برنت نبز با ۳.۴۲ درصد افزایش به ۱۱۱.۶۲ دلار در هر بشکه رسید.

بازارها نگران هستند که وضعیت کنونی افزایش قیمت تحت تأثیر عرضه نفت روسیه که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان طلای سیاه در جهان است، قرار گیرد.

طولانی شدن تنش بین روسیه و اوکراین نیز در این افزایش قیمت موثر بوده است.کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آمریکا و چند کشور دیگر نفت روسیه را تحریم کرده‌اند.

با این حال صادرات گاز روسیه به اروپا بدون تغییر در جریان است و این حمله تاثیری در میزان و نحوه صادرات گاز این کشور نداشته است.

کنترل کرونا در جهان و عدم جهش جدید این ویروس در ماه‌های اخیر در کنار واکسیناسیون گسترده تقاضا برای نفت را افزایش داده که این موضوع در کنار تنش‌های سیاسی قیمت نفت را در واپسین روزهای سال ۱۴۰۰ تا ۱۳۹ دلار در هر بشکه بالا برد.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...