|
کدخبر: 176559

اتفاق کم سابقه در بازار مسکن!

مشاوران املاک در مناطق نیمه جنوبی شهر تهران از بازگشت متقاضیان تبدیل به احسن به بازار خبر می‌دهند.

اقتصاد اتفاق کم سابقه در بازار مسکن!

بررسی روال طبیعی بازار مسکن در چندماه ابتدایی هر سال نشان می‌دهد: در چندماه نخست سال به طور معمول خریداران کمتری در بازار حضور دارند. به‌ویژه طی یک ماه تا یک ماه و نیم ابتدایی فصل بهار، بازار معاملات مسکن در پایتخت تقریبا حالت شبه تعطیل داشت اما آن‌طور که مشاوران املاک و واسطه‌های فعال در نیمه جنوبی شهر عنوان می‌کنند: در بهار امسال وضعیت خرید و فروش آپارتمان‌های مسکونی متفاوت از سال‌های گذشته بوده است به طوری‌که از یکسو حجم فایل‌ها افزایش پیدا کرده و از سوی دیگر تعداد متقاضیان خرید مسکن نسبتا رشد داشته است.

قیمت-خانه-۱۲اردیبهشت

مشاوران املاک در مورد جنس متقاضیان حاضر در بازار می‌گویند: بخش عمده خریداران، متقاضیان تبدیل به احسن هستند که تلاش دارند در چندماه ابتدایی سال، فایل موردنظر خود را پیدا کنند. به گفته آنها این متقاضیان بیشتر تمایل به خرید واحدهای مسکونی چندسال ساخت دارند چراکه این آپارتمان‌ها، اصطلاحا به قیمت رسیده، هستند و بنابراین با قدرت خرید این گروه هماهنگی بیشتری دارد.

فعالان بازار مسکن در نیمه جنوبی شهر تاکید دارند: متقاضیان تبدیل به احسن که سبب رونق نسبی بازار خرید و فروش ملک در این مناطق شده اند، فقط برای خرید واحدی پیشقدم می‌شوند که قیمت پیشنهادی آن مناسب باشد و امکان تخفیف اندک از سوی فروشنده در زمان معامله وجود داشته باشد.

منبع: دنیای اقتصاد
  • هالو ارسالی در

    شماره حساب پیامک کن حق الزحمه محفوظ

  • علی ارسالی در

    قیمت های بازار خیلی کمتر از ایناس با این اخبار به گرونی دامن نزنید

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...