|
کدخبر: 158799

فوری/ مبلغ افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد

رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: حقوق هر بانشسته‌ای بر مبنای سوابقی که دارد، افزایش می‌یابد و در مجموع افزایش حقوق رقمی بیش از ۳ میلیون تومان است.

اقتصاد فوری/ مبلغ افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد

 علی اصغر بیات افزود: پس از پیگیری‌های مستمر به عنوان یک خبر خوش به کل مجموعه بازنشستگان می‌توانم بگویم که موضوع مشاغل سخت و زیان آور همان ۳۰ سی ام درخواستشان بود که در حقوق اسفند ماه اعمال شده است.

بیات افزود: از جمعه که پرداخت‌ها شروع شده آن افزایش در حقوق‌ها اعمال شده است و پیگیر هستیم تا معوقه مربوط به تاریخ یکم مرداد امسال طبق مصوب هیئت امنا پرداخت شود.

وی درباره مقدار افزایش حقوق گفت: هر کسی بر مبنای سوابقی که در پرونده اش درج شده است بر حقوقش افزوده می‌شود که یک نفر ۲۰ سال و دیگری ۳۰ سال و... دارد و برای هر کسی بر اساس پرونده موجود افزایش اعمال شده و تیم تخصصی کانون عالی هم کاملا نظارت داشته و این موضوع حل و فصل شده است.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی افزود: پیش از این یک موضوع اختلافی بین ما و سازمان تامین اجتماعی بود؛ آن‌ها می‌گفتند این سنوات ارفاقی است، ولی به نظر ما این سنوات استحقاقی بوده است که در نهایت نظر ما را پذیرفتند، ما نه تنها موضوع بازنشستگان را حل کردیم بلکه شاغلانی که در این بخش بازنشسته شده اند هم مشکل شان برطرف شد.

وی گفت: حقوق بازنشسته حداقل بگیر ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. همیشه حرفمان با مسئولان این بوده است که با این رقم چطور می‌توان زندگی کرد؟ بنابراین نظر ما در افزایش حقوق رقمی بیش از این عدد و ۳ میلیون تومان است.

بیات افزود: خوشحالی ما به این دلیل است که برای اولین بار چنین عددی از بخشی از مطالبات عمده‌ای که سازمان تامین اجتماعی از دولت دارد و رقمی در حدود ۳۵۰ هزار میلیارد تومان باید در سال ۱۴۰۰ باید به صفر می‌رسید.

وی گفت: حالا بخشی از ۸۹ هزار میلیارد تومان امسال تحقق پیدا کرده است و از مجلس شورای اسلامی ممنون هستیم که توانست چنین حرکت و قدمی بر دارد تا گشایشی در مجموعه ما ایجاد شود.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی افزود: ۴۰۰ هزار فقره وام از طریق سامانه امسال وام ۵ میلیون تومانی به بازنشستگان پرداخت کردیم و به طور کلی بازنشسته به هیچ جا مراجعه نکرده است. فقط کاربر کانون اسم بازنشسته را وارد سامانه کرده و این وام به حسابش ریخته شده است.

بیات گفت: سال آینده این عدد به ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان می‌رسد و درباره رقم وام بعد از عید بررسی می‌کنیم و اگر بانک مرکزی اجازه دهد بحث قرض الحسنه را بیشتر کند ما هم می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
  • محمدرضا ارسالی در

    سلام حقوق بازنشسته تامین اجتماعی باسی سال سابقه یک ملیونونهصدهزارتومان است چراآنرااضافه میکنیدکارگری که دیپلمه بوده وکارگری کرده حداقل حقوق رایگیردوکارمندی که باپارتی رفته پشت میزنشسته ده ملیون این چه مساواتیست کی میخواهیم عدالت رااجراکنیم وقتی اینهمه شهیددادیم ترابخون شهدا قسم بفکرکارگران بازنسشته تامین اجتماعی باشیدوازخداوحق الناس بترسیدچقدرناعدالتی چقدرنابرابری چقدرپارتی بازی یک رئس بانک بایدده ملیون بگیرد ویک گارگریک ملیونونهصدمگرخون آنهارنگینتر ازیک کارگرتامین اجتماعی است

  • محمدکریمی فرد ارسالی در

    لازم است فکری هم برای افزایش حق اولادبکن یدایا700000تومان جوابگوی نیازیک جوان محص ل یادانشجورامیکندوایاکارمندویابازنشسته ا ی که فرزندی نداردبایدحقوق انهاکه دریک تر ازهستندبایدهمسان باشدانهم دراین موقعیت

  • نیما راسخ ارسالی در

    این چه بشارتی است که می گویید اگر کسی ما هانه 2 و 800 تومان مستمری می گیرد در سال 1400 مبلغ 3 میلیون تومان خواهد گرفت.با افزایش 200 هزار تومان چه مشکلی حل می شود ؟ مثل این که در این کشور زندگی نمی کنید.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...