|
کدخبر: 158742

اتفاقی جالب در بازار ارزهای دیجیتال

توسعه‌دهندگان اتریوم، رقیب اصلی بیت‌کوین تایید کردند که قرار است یکی از بزرگ‌ترین تغییرات از زمان تولد این ارز تاکنون در آن به وجود آید. در به‌روز‌رسانی جدیدی که به زودی ارائه می‌شود، عرضه دومین رمزارز بزرگ دنیا به طوری خاص و مرموز کاهش می‌یابد که انتظار می‌رود سوخت افزایش رقابت و رشد قیمت آن شود.

اقتصاد اتفاقی جالب در بازار ارزهای دیجیتال

قرار است هر چند وقت یک بار، تعدادی از اتریوم‌های موجود که هنوز کسی به آن‌ها دست نیافته است، نابود شود. اما کسی نمی‌داند چه تعداد کاهش می‌‌یابد و این مسأله نوعی بازی حدس و گمان ایجاد می‌کند.

در این به‌روزرسانی جدید که EIP-۱۵۵۹ نام دارد، قرار است کارمزد معاملات اتریوم هم کاهش یابد، اتفاق مثبت دیگری که می‌تواند به استقبال بیشتر از این ارز دیجیتال منجر شود.

اتریوم در رالی اخیر رمزارزها عملکردی بهتر از بیت‌کوین داشته است؛ به طوریکه اتر ۶۰۵ و بیت کوین ۴۴۵ درصد افزایش قیمت را در یک سال گذشته تجربه کردند.

اما نکته جالب آن است که اتریوم مثل بیت‌کوین، یک الگوریتم داخلی ندارد که بتوان راحت تعداد کل موجودی آن را محاسبه کرد. عرضه کل توکن اتریوم بسیار بالاتر از بیت‌کوین است. به طوریکه طبق برآورد موسسه تحلیلی کوین متریکس احتمالا رقمی حدود ۱۱۲ میلیون عدد باشد. این رقم برای بیت‌کوین ۲۱ میلیون است.

منبع: بورسان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...