|
کدخبر: 149490

پیش‌بینی قیمت طلا در هفته اول بهمن

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از روند آرام بازار طلا خبر داد و گفت: قیمت‌ طلا و سکه تقریبا به تعادل رسیده و نوسانات یک تا سه درصدی که شاهد آن هستیم طبیعی است.

اقتصاد پیش‌بینی قیمت طلا در هفته اول بهمن

ابراهیم محمدولی با اشاره به قیمت‌های امروز طلا و سکه اظهار کرد: بازار طلا تقریبا به تعادل رسیده و روند آرامی را طی می‌کند و نوسانات جزیی که شاهد هستیم طبیعی است.

به گفته محمدولی، اگرچه اونس جهانی یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت طلا است اما، بازار بیشتر تحت تاثیر نرخ ارز است، بنابراین اگر بانک مرکزی بازار ارز را کنترل کند شاهد ثبات قیمت طلا و سکه خواهیم بود.

او اضافه کرد: درحال‌حاضر فلز زرد به شدت تحت تاثیر اخبار سیاسی امریکا است، اگر اتفاقات سیاسی و اقتصادی خاصی رخ ندهد اونس جهانی و نرخ ارز تغییر چندانی نخواهد کرد و قیمت طلا و سکه هم افزایش نخواهد یافت، اما هرگونه رخداد سیاسی که باعث رشد ارزش طلای جهانی و ارز شود، طلا و سکه را نیز گران خواهد کرد.

رئیس اتحادیه طلا درباره وضعیت تقاضا نیز بیان کرد: نسبت به ماه‌های گذشته تقاضا برای مصنوعات طلا بیشتر شده و انتظار داریم با بازگشت آرامش به قیمت‌ها، در دو ماه باقی مانده از سال شاهد رونق بازار طلا و افزایش خرید طلا و سکه باشیم.

محمدولی همچنین از کاهش قاچاق معکوس طلا خبر داد و گفت: اگرچه بسیاری از واحد‌های تولیدی طلا در امسال مجبور به تعدیل نیرو شدند، اما به طور کل وضعیت تولید خوب است و برخلاف سال‌های قبل میزان واردات طلا به صورت قاچاق کاهش یافته و می‌توان گفت طلای خارجی در بازار نداریم.

قیمت طلا و سکه ۴بهمن ماه۹۹

رئیس اتحادیه طلا با اشاره به قیمت‌ها بیان کرد: در جریان معاملات امروز بازار تهران در ساعت (۱۲: ۴۰)، قیمت هر قطعه سکه امامی با ۱۰۰هزار تومان کاهش در مقایسه با آخرین نرخ هفته گذشته به ۱۰میلیون و ۳۴۰هزار و سکه طرح قدیم به ۱۰میلیون و ۱۰۰هزار تومان رسید.

محمدولی اضافه کرد: قیمت نیم سکه به پنج میلیون و ۶۰۰هزار، ربع سکه سه میلیون و ۶۰۰هزار و سکه یک گرمی به دو میلیون و ۲۵۰هزار تومان رسید؛ همچنین قیمت هر مثقال طلا در بازار امروز چهار میلیون و ۴۴۰هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۲۵هزار تومان است.

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر