|
کدخبر: 148246

روسیه آلمان را گازدار می کند؟

مجری خط لوله انتقال گاز طبیعی روسیه به اروپا یعنی شرکت نورد استریم ۲ اجازه ادامه کار در دریای بالتیک را کسب کرده و ممکن است یکی از دو شاخه مسیر این خط لوله را در نیمه اول سال جاری میلادی به پایان برساند.

اقتصاد روسیه آلمان را گازدار می کند؟

آژانس دریایی و هیدروگرافی فدرال آلمان (BSH) روز جمعه اعلام کرد که کار بر روی خط لوله Nord Stream ۲ در منطقه انحصاری اقتصادی این کشور ادامه دارد.

همان‌طور که مجری این طرح درخواست کرده بود، این آژانس مهلت قبلی را افزایش داد و اعلام کرد که ساخت کیلومترهای باقی مانده از مسیر گازی روسیه به اروپا تا پایان ماه مه تمدید می‌شود.

این اقدام آلمان در حالی صورت گرفت که پیش از این مجوز این پروژه از سوی مقامات دانمارک صادر شده بود. این هفته، آژانس انرژی دانمارک (DEA) اعلام کرد که برنامه جدیدی را از مجریNord Stream ۲ دریافت کرده است که نشان می‌دهد کار روی این طرح می‌تواند از جمعه، ۱۵ ژانویه، آغاز شود.

همین بازه زمانی برای از سرگیری لوله‌گذاری پیشتر در گزارش بلومبرگ که به برنامه این شرکت اشاره کرده، ذکر شده بود. این سند نشان می‌دهد که یک بخش از این خط لوله دو رشته‌ای می‌تواند تا اوایل ماه ژوئن به پایان برسد.

شنیده‌ها حاکی از آن است که شناور فورتونا با پرچم روسیه تا پایان ماه مه کار خود را در آب‌های دانمارک جایی که حدود ۱۲۰ کیلومتر هنوز ناتمام است، به اتمام خواهد رساند. سپس حدود ۳۰ کیلومتر در آبهای آلمان لوله‌گذاری خواهد کرد.

این پروژه گاز ۱۱ میلیارد دلاری در دریای بالتیک که توسط روسیه ایجاد شده و از سوی شرکای اروپایی آن حمایت می‌شود، مورد مخالفت و تحریم‌های شدید ایالات متحده که منافع خاص خود را در بازار سودآور انرژی اروپا می‌بیند، قرار گرفته است.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...