|
کدخبر: 141890

انگیزه‌ای برای خرید طلا وجود ندارد

کشتی‌آرای با اشاره به نوسان جزئی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه گفت: به دلیل رکود موجود در بازار، تقاضا و انگیزه‌ای برای خرید طلا و سکه وجود ندارد.

اقتصاد انگیزه‌ای برای خرید طلا وجود ندارد

محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری، اظهارکرد: بازار از ثبات نسبی برخوردار است و نوسان زیادی در قیمت‌ها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تغییرات قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر براساس تغییرات قیمت‌های جهانی است، گفت: برابری ارزها در دنیا و تغییر اونس جهانی باعث نوسانات جزئی قیمت‌ها می‌شود.

این فعال در بازار طلا با تأکید براینکه دیگر مانند قبل خبری از نوسانات لحظه‌ای و فعالیت‌های سفته بازی در بازار طلا و سکه نیست، افزود: داد و ستدها در بازار کاملا عادی است.

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر ضمن اشاره به حباب یک میلیون تومانی قیمت سکه گفت: هم اکنون در بازار رکود وجود دارد ضمن اینکه بعد از کاهش قیمت طلا و سکه در هفته‌های اخیر دیگر تقاضا و انگیزه‌ای برای خرید طلا و سکه در بازار وجود ندارد.

هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۱۳۸ هزار تومان، قیمت دلار ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه میدان قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و ۱۳۸ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و هر مثقال طلا ۴ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر