|
کدخبر: 113769

پروژه های توسعه ساخت داخل در صنایع نهایی می‌شود

معاون امور صنایع وزارت صمت از برنامه‌ریزی برای برگزاری میزهای ساخت داخل در صنایع راهبردی نظیر خودرو، تجهیزات پتروشیمی، لوازم خانگی، ماشین‌آلات معدنی و... تا پایان امسال خبر داد و گفت: تعداد پروژه‌های توسعه ساخت داخل در صنایع مختلف حمل‌ونقل، غیر فلزی و فلزی با محوریت توسعه ظرفیت صنایع مزیت دار، احیاء ظرفیت‌های خالی و کاهش واردات به زودی نهایی خواهد شد.

اقتصاد پروژه های توسعه ساخت داخل در صنایع نهایی می‌شود

مهدی صادقی نیارکی که در نشست شورای مدیران معاونت امور صنایع وزارت صمت با بیان این مطلب، تصریح ‌کرد: سیاست اصلی وزارت صمت در مسیر تحقق خوداتکایی صنعتی بر دو محور برگزاری میزهای تخصصی توسعه ساخت داخل و اجرای پروژه‌های زیرساختی در صنایع راهبردی قراردارد و در این راستا نیازهای صنعتی وارداتی در صنایع مختلف احصاء و بر مبنای اجزاء و قطعات وارداتی پروژه‌های توسعه ساخت داخل تعریف شده است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای برگزاری سه میز تخصصی تا ابتدای فصل پاییز، افزود: بسترهای لازم برای میز تجهیزات صنایع پتروشیمی فراهم و مراسم انعقاد قرارداد داخلی‌سازی در این بخش به زودی برگزار خواهد شد.

معاون امور صنایع وزارت صمت همچنین از برگزاری میزهای تخصصی در حوزه لوازم خانگی و خودرو با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبرداد و افزود: تاکنون سه میز تخصصی در حوزه تجهیزات پتروشیمی و چهار میز تخصصی در حوزه خودرو برگزار شده است و به زودی پنجمین میز تخصصی در صنعت خودرو و چهارمین میز در صنعت تجهیزات پتروشیمی برگزار خواهد شد.

در این نشست همچنین پس از تبادل مهم‌ترین اخبار روز در صنایع مختلف، رئیس مرکز ساخت داخل گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه توسعه ساخت داخل و سامانه توانیران ارائه کرد.

مشاور عالی و دستیار ویژه معاونت امور صنایع نیز طی گزارشی به تشریح روند تخصیص ارز به صنایع مختلف پرداخت. بررسی وضعیت میزهای تخصصی در صنایع مختلف و همچنین میزان پروژه‌های معاونت امور صنایع در حوزه توسعه ساخت داخل نیز از جمله موضوعاتی بود که در این نشست به آن پرداخته شد.

منبع: شاتا

ارسال نظر