|

بخوانید :

کدخبر: 214242

سیگنال مهم رستمی به بازار مسکن / ریزش قیمت ها در راه است؟

وزیر راه و شهرسازی گفت: با آغاز ساخت ۲میلیون واحد مسکونی در کشور، وعده ساخت چهار میلیون مسکن طی چهار سال از سوی رییس جمهوری عملی می‌شود.

راه و مسکن سیگنال مهم رستمی به بازار مسکن / ریزش قیمت ها در راه است؟

وزیر راه و شهرسازی گفت: وعده ساخت چهار میلیون مسکن طی چهار سال از سوی رییس جمهوری به زودی و با آغاز ساخت ۲ میلیون واحد مسکونی در کشور عملی می‌شود که سهمیه در نظر گرفته شده برای استان‌ها متناسب با جمعیت آن‌هاست.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورای اداری سمنان گفت : سهم استان سمنان در این طرح ساخت هفت هزار مسکن است که احداث سه هزار واحد از امروز آغاز شده و تا پایان سال به ۱۰ هزار واحد خواهد رسید.

او افزود: ساخت واحد‌های مسکونی با توجه به ظرفیت صنایع و نیروی کار، اشتغالی عظیم در کشور ایجاد خواهد کرد و توافق نامه پیش خرید مصالح برای ثبات قیمت تا اتمام پروژه بزرگ مسکن در نظر گرفته شده است.

همچنین در پاسخ به مشکلات مطرح شده از سوی مدیران و مسئولان استانی سمنان بیان کرد: ظرفیت مطلوب دانشگاهی استان و پذیرش دانشجو از سراسر کشور نشان دهنده فعالیت مطلوب دانشگاه‌های این استان است و به همین دلیل زمین مورد نیاز برای احداث شهرک اساتید در اختیار دانشگاه سمنان قرار خواهد گرفت.

قاسمی با اشاره به مشکل کم آبی در کشور و استان سمنان گفت: طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان از سال‌های گذشته بررسی شده و باتوجه به فرونشست زمین به دلیل برداشت‌های بی رویه از منابع آبی زیرزمینی انتقال آب قطعا مشکل استان سمنان را حل خواهد کرد.

او افزود: استفاده از سد‌ها به دلیل ضرورت بارش باران برای ذخیره سازی و مصرف آب با توجه به کاهش بارش‌ها راه حلی موقت است و انتقال آب از دریای شمال و جنوب تا حد قابل توجهی راهگشا خواهد بود.

قاسمی همچنین گفت: برای رفع نواقص راه‌ها و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان سمنان چهار هزار میلیارد ریال اعتبار در سفر امروز در نظر گرفته شده که مسیر‌های سمنان به فیروزکوه، آزادشهر به شاهرود، تقاطع غیرهمسطح آرادان، مسیر آستانه به دیباج و دیگر راه‌های حادثه خیز استان سمنان از جمله مسیر‌های مورد نظر است.

او افزود: مشکل اعتبار برای پروژه‌های نیمه تمام راه‌های استان سمنان، رفع نواقص و بهسازی راه‌های برون و درون شهری وجود ندارد، اما انجام پروژه‌های ملی همچون آزاد راه حرم تا حرم با اعتبارات ملی زمان‌بر است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بهره مندی از منابع مالی دیگر برای تکمیل طرح‌های بزرگ ملی گفت: شرایط حمل و نقل کشور مطلوب نیست و با وجود بیش از ۱۴ هزار کیلومتر راه آهن در کشور کمبود لوکوموتیو جدی است و برای حل مشکلات حمل و نقل زمینی و ریلی انعقاد تفاهم نامه با وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص نوسازی در ناوگان زمینی و ریلی در نظر گرفته شده است.

منبع: ایرنا
  • ناشناس ارسالی در

    و جمعیت روستاها هم کاهش می بابد.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...