|
کدخبر: 191734

هشدار جدی به خریداران طرح ملی مسکن اقساطی

وزارت تعاون ، کار و رفاع اجتماعی طی اطلاعیه ای به خریداران مسکن اتحادیه تعاونی انبوه ساز و عمرنی شهر تهران (طرح ملی مسکن اقساطی) هشدار داد.

معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه ای اعلام کرد: هرگونه فعالیت و ثبت نام در حوزه مسکن ، صرفا با داشتن مجوز از مراجع ذیصلاح و رعایت همه مفاد قانون پیش فروش ساختمان مصوب ۱۳۸۹.۱۰.۱۲ و آیین نامه اجرایی آن مصوب ۱۳۹۳.۰۳.۰۷ امکان پذیر خواهد بود، در غیر این صورت تخلف محسوب می شود.

 با توجه به رصد و بررسی های صورت گرفته ، مراجعات مردمی و گزارش های رسیده ، مشاهده شده است که برخی تعاونی ها و اتحادیه های عمرانی ، با ادعای داشتن مجوز از وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، وزارت راه و شهرسازی یا اعلام وابستگی به سایر نهادهای دولتی و حکومتی ، واحدهای پروژه خود را از طریق تبلیغات در محل پروژه ، استفاده از تبلیغات سلبریتی ها ( افراد مشهور ) ، سایت های فروش اینترنتی مانند سایت دیوار ، فضای مجازی و روزنامه های کثیرالانتشار پیش فروش می کنند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: هرگونه اقدام در زمینه ساخت و ساز و پیش فروش واحدهای مسکونی مستلزم رعایت قوانین و مقررات مربوطه از جمله:

۱ – داشتن مجوز از وزارت راه و شهرسازی

۲ – رعایت همه مفاد قانون پیش فروش ساختمان مصوب ۱۳۸۹.۱۰.۱۲ و آیین نامه اجرایی آن مصوب ۱۳۹۳.۰۳.۰۷

۲ - ۱– دریافت مجوز از وزارت راه و شهرسازی برای انتشار آگهی پیش فروش ساختمان بر اساس ماده ۲۱ قانون پیش فروش و ماده ۱۹ آیین نامه اجرایی این قانون.

۲ - ۲– رعایت تبصره ماده ۴ قانون پیش فروش ساختمان که اجازه پیش فروش واحدهای یاد شده را به حداقل ۳۰ درصد پیشرفت در انجام سر جمع تعهدات منوط کرده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: بر اساس بررسی های صورت گرفته و بازدیدهای میدانی ، اتحادیه تعاونی های انبوه ساز تهران و اتحادیه تعاونی‌های عمرانی شهر تهران ، نه تنها فرآیند قانونی ساخت و ساز و پیش فروش واحدها را رعایت نکرده، که با ادعای داشتن مجوز از وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، به پیش فروش ساختمان در قالب طرح ملی مسکن اقساطی از طریق تبلیغات و ثبت نام از متقاضیان از طریق سایتی با عنوان http: //etot.co اقدام کرده است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...