|
کدخبر: 176863

تکمیل زیرساخت های مسکن مهر پردیس و پرند

مدیرعامل بانک مسکن از اختصاص تسهیلات ویژه برای تکمیل زیرساخت های مسکن مهر پردیس و پرند خبر داد و گفت: تاکنون حدود ۷۰ درصد این تسهیلات پرداخت شده است.

راه و مسکن تکمیل زیرساخت های مسکن مهر پردیس و پرند

محمود شایان یادآور شد: تاکنون ۱۲۳۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل زیرساخت های مسکن مهر پردیس و پرند از سوی بانک مسکن و در قالب پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی جهت تکمیل و توسعه زیرساخت های شهری در این دو شهر جدید تامین اعتبار شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از این اعتبار مربوط به شهر جدید پردیس و بخشی دیگر مربوط به پرند بوده است، افزود: از این میزان ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات مشارکت مدنی جهت تکمیل و توسعه زیرساخت های شهری مسکن مهر پردیس و ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای همین منظور به شهر جدید پرند پرداخت شده است.

وی ادامه داد: تسهیلات پرداختی به منظور احداث جاده، آماده سازی زمین، خرید ماشین آلات و تجهیزات شهری مانند ماشین آلات آتش نشانی و... صورت پذیرفته است.

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه تاکنون بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد رقم تسهیلات ۱۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریالی به این دو شهر جدید پرداخت شده است، گفت: قراردادها برای پرداخت این تسهیلات امضا شده که با توجه به قالب مشارکت مدنی،‌تسهیلات مرحله به مرحله پرداخت می شود.

شایان همچنین از امکان ارائه درخواست برای استفاده از تسهیلات مشارکت مدنی به منظور تکمیل زیرساخت های شهری سایر شهرهای جدید خبر داد و گفت: سایر شهرهای جدید نیز در صورت ارائه گزارش و طرح توجیهی و پذیرش طرح از سوی بانک مسکن می توانند از این تسهیلات استفاده کنند اما تاکنون تنها پردیس و پرند درخواست خود را در این زمینه ارائه کرده اند. به تازگی شهر جدید هشتگرد نیز درخواستی در این زمینه به بانک مسکن ارائه کرده است که این درخواست از سوی کارشناسان بانک در دست بررسی قرار دارد.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...