|
کدخبر: 170054

خبر مهم برای کسانی که قصد فروش مسکن دارند

مالکانی که ملک خود را طی هفته‌های گذشته برای فروش عرضه کردند، نباید منتظر فروش ملک خود در مدت کوتاه باشند.

راه و مسکن خبر مهم برای کسانی که قصد فروش مسکن دارند

نتیجه تحقیقات میدانی از وضعیت مدت انتظار برای فروش ملک حکایت از آن دارد که مدت انتظار طی مقطع فعلی، در بیشتر مواقع نسبت به ادوار مشابه در سال‌های گذشته کمی طولانی‌تر شده است.

بررسی‌ها از وضعیت مدت انتظار فروشندگانی که به تازگی (طی حدود یک ماه گذشته) ملک خود را برای فروش در بازار عرضه کردند، حاکی از آن است، در سال گذشته به طور میانگین یک ملک در مناطق میانی پایتخت و مناطق مصرفی حداکثر در مدت یک ماه غالبا به فروش می‌رسید، اما در سال جاری حتی مدت انتظار مالکان به دو ماه هم رسیده است.

به اعتقاد برخی مشاوران املاک در حال حاضر تعداد فروشندگان در بازار بیش از خریدار است و با توجه به کاهش انتظارات تورمی و ریزش بازارهای موازی، بسیاری از خریدارانی که عجله‌ای برای خرید ملک ندارند، ترجیح می‌دهند فعلا برای خرید دست نگه دارند و آن را به تاخیر بیندازند.

در عین حال پیش‌بینی برخی فعالان بازار معاملات مسکن از آینده بازار نیز نشان می‌دهد، با توجه به ریزش همزمان بازارها طی هفته‌های گذشته و از طرفی انتظارات مثبت از تحولات سیاسی بین‌المللی، قیمت مسکن نیز متاثر از کاهش ریسک‌های اقتصادی و غیراقتصادی کاهشی شود.

هر چند عموما بازار مسکن در غالب مواقع اثر زودهنگام ناشی از تغییرات قیمتی سایر بازارها نمی‌پذیرد، اما به اعتقاد برخی فعالان بازار خرید و فروش، با توجه به شوک و جهش قیمتی مسکن طی سال‌ گذشته، احتمال اثر زودهنگام فروریزش بازارها بر بازار مسکن نیز وجود دارد.

با این حال برآیند تحقیقات نشان می‌دهد، به دلیل انتظارات مثبت خریداران از کاهش احتمالی قیمت مسکن، خریداران چندان تمایلی برای خرید ندارند و غالبا خریدارانی نسبت به خرید قطعی اقدام می‌کنند که ریسک آینده را نمی‌پذیرند.

جدیدترین-قیمت-آپارتمان-در-تهران

منبع: دنیای اقتصاد
 • ناشناس ارسالی در

  شما چرا اینقدر دروغ میگین الان مدتی مشاو ره املاکها تعطیل هستن

 • بهانه جلالی ارسالی در

  جا دارد که مسولین بایک فکر اساسی دست دلا لان وسود جویان مسکن رو کوتاه کنند تا افس ردگی درجامعه کم شود چون بخش مسکن ورونق ا ن مملکتو ازاین سردرگمی نجات میده باعث ر ونق دیگر بخشهاهم میشه

 • ناشناس ارسالی در

  امیدواریم حداقل دولت اقای روحانی در اجرا ی قانون بسیار خوب مالیات بر خانه های خال ی جدی باشد تا بخش ناچیزی از خسارتی را که از بابت سوء مدیریت و عدم ساخت و ساز بر بخش مسکن وارد کرده است جبران کند . البته اگر اقایان از صندلی هایی که به ان چسبید ه اند بلند شوند.

 • ناشناس ارسالی در

  طبیعی هست که این اتفاق بیوفته چون مشاوری ن املاک تعطیل هستن وبه نوعی فروشنده وخری دار نمی تون همدیگه را پیدا کنن این ریزش قیمت مقطعی هست وبا باز شدن املاکیها بازا ر هم کم وبیش راه خواهد افتاد.ودروغ هست ک اهش قیمت مسکن.

 • ناشناس ارسالی در

  کجا کاهشی هست شما یک سر برو داخل بازار ق یمت ماه پایانی سال با همن امروز که دلار ریزش داشته توی مصالح ساختمانی مقایسه کن بد میبینی ساختمانهای که قرار در اینده تک میل بشه به دست مصرف کننده برسه چند قیمت میخوره

 • ایرانی ارسالی در

  سلام من خودم مستاجرم و دیگه به خرید خونه فک نمیکنم میخوادگرون بشه یاارزون.ماانسانیم و قدرت سازگاری داریم،خودموباشرایط وفق دادم ودرحدنیازوسیله ی خونه میخرم تادرموقع جابجایی کمتر اذیت بشم و همچنین کمترجابگیره،زورم به خودم که میرسه

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...