|
کدخبر: 166590

مهم/ جزئیات افزایش قیمت بلیت های مسافربری

شورای عالی ترابری طی جلسه‌ای با حضور وزیر راه و شهرسازی دستورالعمل‌های تعیین نرخ بلیت مسافر حمل‌ونقل جاده‌ای و دریایی را تصویب کرد.

راه و مسکن مهم/ جزئیات افزایش قیمت بلیت های مسافربری

نشست ۲۱۷ شورای‌عالی هماهنگی ترابری کشور با دو دستور جلسه بررسی پیش‌نویس دستورالعمل تعیین نرخ بلیت حمل‌ونقل عمومی مسافر جاده‌ای و پیش‌نویس دستورالعمل نرخ‌گذاری بلیت شناورهای مسافری در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

در این جلسه که به ریاست وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، دستورالعمل‌ نرخ بلیت حمل‌ونقل عمومی مسافر جاده‌ای و همچنین دستورالعمل نرخ‌گذاری بلیت‌های شناوری مسافری با این شرط که بند رسیدگی به شکایت‌ها به آن اضافه شود و تعیین نرخ بلیت حتما با هماهنگی و نظارت سازمان راهداری در خصوص نرخ بلیت حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای و همچنین نظارت سازمان بنادر و دریانوردی برای نرخ‌گذاری بلیت حمل‌ونقل شناورهای مسافری انجام شود، موافقت شد و مورد تصویب قرار گرفت.

نفیسی رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل‌ونقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در این باره گفت: پیش‌تر ضوابط و دستورالعمل‌هایی در این باره وجود داشت که مربوط به دهه ۸۰ است. پس از آن سازمان تعزیرات درخواست کرد تا خود نرخ‌گذاری را انجام دهد و سال‌ها اینکار بر عهده سازمان تعزیرات بود.

وی ادامه داد: تا اینکه سال گذشته بر اساس پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی و مکاتبه با معاون اول رئیس‌جمهوری این کار به وزارت راه و شهرسازی محول شد تا در شورای‌عالی هماهنگی ترابری مصوب شود.

نرخ گذاری‌ها توسط صنف‌های مربوطه

وی افزود: پیرو تصمیم دولت، سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای و سازمان بنادر و دریانوردی، دستورالعمل نرخ بلیت حمل‌ونقل عمومی مسافر جاد‌ه‌ای و همچنین شناورهای مسافری را تدوین کردند و پس از انجام اصلاحات در جلسه امروز (۲۸ فروردین ۱۴۰۰) شورا تصویب شد. بر این اساس مقرر شد تا نرخ گذاری‌ها توسط صنف‌های مربوطه و بر اساس ضوابط و مقررات، تعیین و ابلاغ شود.

وی یادآور شد: در خصوص تعیین نرخ بلیت شناورهای مسافری نیز سازمان بنادر و دریانوردی دستورالعملی را تدوین و شاخص‌هایی را تعیین کرده بود که مقرر شد تا نرخ‌ها توسط صنف و با نظارت سازمان بنادر و دریانوری تعیین شود و در نهایت با تایید سازمان بنادر و دریانوردی توسط صنف ابلاغ شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...