|
کدخبر: 161327

راهکاری برای سقوط قیمت مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه قیمت زمین بیش از ۵۰ درصد قیمت یک خانه را تشکیل می‌دهد، گفت: برای کاهش قیمت تمام شده واحد‌های مسکونی باید، قیمت زمین را از سرجمع قیمت ملک حذف کنیم که این مهم در طرح جهش تولید مسکن با تامین زمین رایگان با اجاره ۹۹ ساله پبیش بینی شده است.

راه و مسکن راهکاری برای سقوط قیمت مسکن

صدیف بدری با اشاره به افزایش مدت انتظار خرید خانه در کشور، گفت: طرح جهش تولید و تامین مسکن که در کمیسیون عمران مجلس تدوین شده و در دستور کار بررسی صحن قرار دارد بیشتر به دهک‌های کم درآمد جامعه توجه کرده که دغدغه اصلی نمایندگان نیز همین موضوع است. از این رو با عملیاتی شدن آن طبیعتاً قیمت‌ها کاهش پیدا کرده و شرایط خرید خانه تا حدودی بهبود پیدا می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی؛ با بیان اینکه قیمت زمین بیش از ۵۰ درصد ارزش یک مسکن را تشکیل می‌دهد، افزود: برای کاهش قیمت تمام شده واحد‌های مسکونی باید، قیمت زمین را از سرجمع قیمت ملک حذف کنیم که این مهم در طرح جهش تولید مسکن با تامین زمین رایگان با اجاره ۹۹ ساله پبیش بینی شده همچنین برای کمک به ساخت خانه، تسهیلات کم بهره و با تقسط بلند مدت در نظر گرفته شده است. از طرفی دولت می‌تواند با تخفیف هزینه‌هایی چون انشعابات و خدمات قیمت تمام شده واحدهای مسکونی را کاهش دهد تا دهک‌های پایین بتوانند صاحب مسکن شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای دهک‌های سه به بالا نیز با هدف رونق بخشی به بازار مسکن تسهیلات بانکی سهل الوصول در نظر گرفته شده و از طرفی برای سازنده‌ها نیز با هدف تسریع در ساخت خانه‌ها، تسهیلات مناسبی پیش‌بینی شده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین و رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل در مجلس با اظهار امیدواری از کاهش قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: بعد از نهایی شدن طرح جهش تولید و تامین مسکن و با تبدیل آن به قانون و ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی می‌توانیم به کاهش قیمت در بازار آتی مسکن امیدوار باشیم.

منبع: خانه ملت
  • امیر ارسالی در

    الان قیمت زمین با قیمت خانه برابر است نه 50 درصد

  • محمد حسین سنگتراش ارسالی در

    با سه تا قانون به راحتی میتوان مسکن را ک نترل کرد اول مالکیت زمین و خانه محدود به تعداد انگشت شمار و مالیات برای مازاد ان به اندازه 50 تا 100 درصد ارزش روز ملک د وم کسی در چند سال بیشتر از یک یا دو خانه و زمین نتواند بفروشد و مالیات 80 درصدی داشته باشد
    سوم خانه های عرضه اولیه تا چند سال معاف از مالیات باشند
    ا ینها را یک بچه هم میفهمه ولی نمیخوان انج ام بدن اخه چند هزار میلیاردی که دارن تبد یل به چندین هزار میلیارد نمیشه نمیدونم چ را اینها سیر نمیشن باور کن ادم با دو میل یاررد پول راحت تا اخر عمر زندگی میکنه نم یدونم اینها دنبال چی هستند فقط اینکه کشو ر را به اشوب بکشانند به ذهن میرسه

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...