|
کدخبر: 160203

دستورالعمل‌های بهداشتی در فرودگاه‌ها به طور کامل اجرا می شود

مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی گفت: کنترل مستمر و رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی صادر شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا در ستاد و همه فرودگاه‌های تحت مالکیت این شرکت انجام می‌شود.

راه و مسکن دستورالعمل‌های بهداشتی در فرودگاه‌ها به طور کامل اجرا می شود

«فرشید گلیج» افزود: در فرودگاه‌های کشور نهادها، سازمان‌ها، یگان‌ها و شرکت‌های مختلفی ارائه خدمات می‌کنند و همه مترددان و مسافران ملزم به رعایت الزام‌های بهداشتی و شیوه نامه‌های ابلاغی هستند.

وی ادامه داد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی محدود به کارکنان طرف قرارداد مستقیم شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نیست و همه کارکنان پیمانکارو قراردادی و نیز کارکنان متردد در فرودگاه تحت مدیریت سایر ارگان‌ها را نیز شامل می‌شود.

این مقام مسوول گفت: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در یک سال گذشته فراتر از وظایف قانونی، ماسک و تجهیزات ضد عفونی تهیه کرده و دراختیار کارکنان و همه ذینفعان قرار داده و نیز تسهیلات خرید و فروش را فراهم کرده تا این تجهیزات به آسانی دراختیار متقاضیان قرار گیرد.

گلیج خاطرنشان کرد: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با وجود فشار مضاعف تحریم‌های ظالمانه و کاهش درآمدهای جاری به دلیل بحران کرونا و به تبع آن، افزایش هزینه‌ها برای مبارزه با گسترش این بیماری، به ارائه مطلوب سرویس‌های ایمن فرودگاهی و هوانوردی بر اساس دستورالعمل‌ها و شیوه نامه‌های ارسالی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، وزارت بهداشت و درمان، وزارت راه و شهرسازی، سازمان هواپیمایی کشوری و دیگر اتحادیه‌ها و انجمن‌های بین‌المللی وابسته به این صنعت اقدام کرده و در این برهه با وجود شرایط خاص و مشکلات عدیده، ضمن حفظ استمرار عملیات پروازی در فرودگاه‌ها و مرکز کنترل فضای کشور، بارها به خودارزیابی از طریق بازرسان داخلی پرداخته است.

وی ادامه داد: شرکت فرودگاه‌ها برای شناسایی نقاط ضعف و قوت خود در مبارزه با کرونا ویروس و پاسخگو دانستن خود و مهم‌تر از همه حفظ جایگاه و شان و منزلت جان انسان ها، داوطلبانه حاضر به ورود در عرصه ارزیابی و نگاه تخصصی از بیرون شده است.

 مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل در خصوص تصویر و فیلم انتشار یافته در فضای مجازی گفت: عدم استفاده ماسک توسط باغبان بررسی و پاسخ لازم از طرف فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد مشهد رسانه‌ای خواهد شد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...