|
کدخبر: 151459

قیمت مسکن در پاسداران چقدر است؟ + جزئیات

واحدهای نوساز پاسداران از متری ۷۰میلیون تومان و واحدهای قدیمی‌تر نیز از متری ۴۵میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌‌شود.

راه و مسکن قیمت مسکن در پاسداران چقدر است؟ + جزئیات

پاسداران از محله‌های شرق پایتخت و واقع در منطقه۴ شهرداری تهران است. این محله از محله‌های گران تهران در حوزه قیمت مسکن محسوب می‌شود و قیمت برخی واحدهای آن با منطقه یک، برابر است. شمال این محله به منطقه یک نزدیک بوده و از این رو قیمت مسکن در شمال پاسداران بسیار بالاتر از قیمت مسکن در جنوب آن است.

یک کارشناس مشاور املاک که در پاسداران فعالیت دارد گفت: قیمت مسکن در محله پاسداران برای واحدهای نوساز از متری ۷۰میلیون تومان شروع شده و تا متری ۱۰۰میلیون تومان نیز می‌رسد. برای مثل یک واحد آپارتمان ۱۱۵متری و نوساز در بهستان متری ۸۰میلیون تومان و مجموعا ۹میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان قیمت دارد.

وی ادامه داد: در خصوص واحدهای قدیمی‌تر نیز عوامل متفاوتی در تعیین قیمت مسکن دخیل است که قدمت مسکن از مهم‌ترین این عوامل محسوب می‌شود. اگر مشاعات واحد ضعیف باشد قیمت مسکن برای واحدهای چند سال ساخت از متری ۴۵میلیون تومان و اگر مشاعات خوب باشد واحد از متری ۵۰میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود؛ البته شرایط مالک و... نیز در تعیین قیمت مسکن نقش دارد.

این کارشناس مشاور املاک در پایان در خصوص آینده بازار مسکن در این محله اظهار داشت: بعید به نظر می‌رسد که قیمت مسکن کاهشی باشد و کاهش قیمت مسکن در صورتی محتمل است که نرخ ارز نیز کاهش یابد؛ اما باید توجه داشت که قیمت مسکن مانند دلار و... نیست و کاهش قیمت آن به صورت ناگهانی نخواهد بود؛ در صورتی که نرخ ارز کاهش یابد، قیمت مسکن نیز به مرور زمان کاهش خواهد یافت.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر