|
کدخبر: 150679

قیمت سازی‌ در سایت‌ها باعث افزایش نرخ خانه می شود

رحمت اله فیروزی پوربادی گفت: حباب قیمتی بازار مسکن در صورتی تخلیه می‌شود که با افزایش ساخت‌وساز به بازار مسکن رونق داده و با ارائه تسهیلات مناسب و مصالح ارزان به سازندگان، نرخ تمام شده مسکن را کاهش دهیم.

راه و مسکن قیمت سازی‌ در سایت‌ها باعث افزایش نرخ خانه می شود

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تاثیر نرخ ارز بر مسکن، گفت: دلالان با قیمت‌سازی کاذب در سایت‌های خرید و فروش موجب افزایش نرخ مسکن و تلاطم می‌شوند.

رحمت اله فیروزی پوربادی اظهار کرد: حباب قیمتی بازار مسکن در صورتی تخلیه می‌شود که با افزایش ساخت‌وساز به بازار مسکن رونق داده و با ارائه تسهیلات مناسب و مصالح ارزان به سازندگان، نرخ تمام شده مسکن را کاهش دهیم. از سوی دیگر مسکن مورد نیاز اقشار کم درآمد را تامین کنیم، در این صورت بازار به شرایط متعادل‌تری می‌رسد.

وی ادامه داد: بازار مسکن به صورت مستقیم متاثر از شرایط اقتصادی و نرخ ارز است. از این رو معتقدم در صورتیکه بتوانیم با برنامه‌ریزی مناسب نرخ ارز را کاهش دهیم، بازار مسکن نیز شرایط مطلوب تری به خود گرفته و این روند کاهشی تداوم خواهد داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه قیمت‌های ایجاد شده در بازار مسکن غالباً کاذب بوده و به واسطه قیمت‌سازی‌های واسطه‌گران افزایش یافته است بیان کرد: دلالان با نرخ سازی‌های کاذب در سایت‌های خرید و فروش موجب افزایش نرخ مسکن و تلاطم در بازار می‌شوند از این رو معتقدم ضمن داشتن نظارت کافی روی این نرم افزار‌ها باید هر کاری را که موجب تعادل در بازار می‌شود از جمله حذف نرخ فروش در آگهی‌ها را انجام دهیم.

منبع: تسنیم

ارسال نظر