|
کدخبر: 150183

وزیر راه: من نگفتم خودروهای ما غیر استاندارد است

اسلامی گفت: در صورت مشاهده هر گونه تخلف در حوزه هوایی و جاده‌ای هم برخورد خواهد شد و نظارت کامل بر اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی وجود دارد.

راه و مسکن وزیر راه: من نگفتم خودروهای ما غیر استاندارد است

وزیر راه و شهرسازی گفت: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در همه بخش‌های حمل‌ونقل ضروری است و با تخلفات کرونایی شرکت‌های حمل‌ونقلی برخورد می‌شود.

محمد اسلامی ظهر امروز در حاشیه جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها در جمع خبرنگاران درباه میزان کاهش تلفات جاده‌ای، گفت: از سال ۹۷ شاهد رشد تلفات جاده‌ای بودیم اما از سال ۹۸ با همکاری پلیس و راهداری رشد تلفات جاده‌ای متوقف و تصادفات کاهش یافت‌.

وی ادامه داد: در سال ۹۹ تلفات جاده‌ای حدود ۲۰ درصد کمتر شده و به همین میزان تصادفات جاده‌ای هم کاهش داشته است. ۸۶ درصد از تصادفات جاده‌ای به دلیل خواب آلودگی و عدم توجه به جلو راننده است.

اسلامی گفت: در سال ۹۹ با آوردن بخش‌های فرهنگی و آموزشی و وزارت آموزش به حوزه ایمنی جاده‌ای و مطرح کردن ایمنی راه‌ها در سامانه شاد که با استقبال دانش آموزان روبه‌رو شد شاهد کاهش تلفات جاده‌ای بوده‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: همزمان با اقدامات فرهنگی، اقدامات فنی از جمله رفع ۲۵۱ نقطه حادثه خیز جاده‌ها در سال‌های ۹۸ و ۹۹ در دستور قرار گرفت که از این تعداد ۲۰۰ نقطه در جاده‌ها اصلاح شده و مابقی با کنترل انتظامی و حضور پلیس مدیریت می‌شود.

اسلامی درباره کاهش ترددهای جاده‌ای بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، بیان کرد: در اوج ترددها در سال‌های گذشته یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه تردد در شبانه روز داشتیم اما با مصوبه ستاد کرونا این رقم به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تردد خودرو در شبانه روز کاهش یافته است..

اسلامی درباره ایمنی خودروهای داخلی افزود: من نگفتم خودروهای ما غیر استاندارد است اما از صنعت خودروسازی انتظار داریم ایمنی خودرو را افزایش دهد؛ باید سازمان استاندارد و وزارت صمت کنترل کیفیت و ایمنی خودروهای تولید داخل را بیشتر کنند.

اسلامی درباره منع تردد ساعتی هم گفت: در بهترین شرایط ۳۷۰ تردد در ساعت داشتیم که با محدودیت‌های ستاد کرونا اکنون به ۲۹۰ تا ۳۰۰ تردد در ساعت کاهش یافته است.

وی درباره کنترل رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی رانندگان و دیگر فعالان حمل‌ونقل عمومی گفت: طبق پروتکل‌ها اگر فردی بلیت سفر خریداری کند در صورتی که بر روی کد ملی مسافر سابقه کرونا ثبت شده باشد به او بلیت نمی‌دهند.

اسلامی گفت: از ابتدای آبان ماه بیش از ۲ هزار برخورد با شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر در مودهای مختلف حمل‌ونقلی داشتیم.ستاد کرونا تشدید رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حمل‌ونقل عمومی را از آبان ماه تصویب کرد. هرجا مردم گزارش می‌دهند برخورد کرده‌ایم. در صورت مشاهده هر گونه تخلف در حوزه هوایی و جاده‌ای هم برخورد خواهد شد و نظارت کامل بر اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی وجود دارد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر