|
کدخبر: 148701

کاهش قیمت خانه در مناطقی از پایتخت + جدول

نتیجه بررسی‌های میدانی از وضعیت بازار مسکن در مناطق واقع در مرز دو نیمه شمال و جنوب تهران حاکی از کاهش نسبی نرخ در این مناطق است.

راه و مسکن کاهش قیمت خانه در مناطقی از پایتخت + جدول

بررسی قیمت‌ها در بازار خرید و فروش مسکن در مناطق واقع در مرز دو نیمه شمال و جنوب تهران از یک تغییر نسبت به حدود یک ماه گذشته حکایت دارد.

وضعیت نرخ ملک در مناطق واقع در مرز دو نیمه شمال و جنوب تهران (۹ و ۱۰) پس از آمار نهادهای رسمی از تورم منفی مسکن مورد بررسی قرار گرفت.

به استناد آمار هر دو نهاد رسمی آماری یعنی بانک مرکزی و مرکز آمار ایران نرخ مسکن در ماه اخیر یعنی آذرماه پس از ماه‌ها، تورم منفی را تجربه کرده است، به این ترتیب که طبق گزارش مرکز آمار ایران تورم ماهانه نرخ مسکن منفی ۷/ ۸درصد بوده است.

در همین راستا نتیجه بررسی‌های میدانی از وضعیت بازار مسکن در مناطق واقع در مرز دو نیمه شمال و جنوب تهران حاکی از کاهش نسبی نرخ در این مناطق است.

هرچند در مقابل نرخ پیشنهادی برخی از مالکان ثابت مانده و نرخ پیشنهادی برخی مالکان نیز افزایش هم داشته اما در مجموع برآیند تحقیقات میدانی نشان می‌دهد در بخش زیادی از فایل‌های عرضه شده، مالکان از قیمت‌های پیشنهادی حدود یک‌ماه گذشته خود عقب‌نشینی کرده‌اند و بعضا با ارائه تخفیف‌هایی بر فروش ملک خود مصر هستند.

طبق آنچه که برخی از واسطه‌های ملکی فعال در این منطقه می‌گویند، علت اصلی این افت نسبی قیمت‌ها، تثبیت و حتی روند کاهشی نرخ ارز و طلا بوده که در بازار مسکن نیز تاثیر روانی داشته است.

بر اساس پیش‌بینی برخی از مشاوران بنگاه‌های معاملات ملکی نرخ مسکن در مجموع روند ثبات را در پیش خواهد گرفت اما در دو ماه پایانی امسال به واسطه نزدیک شدن به ایام پایانی سال یک رونق نسبی در بازار حاکم می‌شود.

 

جدول

منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر