|
کدخبر: 147554

خط آهن شلمچه-بصره در آستانه احداث

اسلامی گفت: در خصوص راه‌آهن شلمچه-بصره گفت‌وگوهای فنی مناسبی انجام شد که تقریبا می‌توان اعلام کرد مقدمات برای تنظیم برنامه اجرایی راه آهن شلمچه-بصره فراهم شده است.

راه و مسکن خط آهن شلمچه-بصره در آستانه احداث

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تفاهمنامه حمل‌ونقل جاده‌ای بین ایران و عراق برای تردد کامیون‌های حمل بار بین دو کشور به امضا می‌رسد از فراهم شدن مقدمات آغاز احداث و تکمیل خط آهن شلمچه-بصره خبر داد.

 محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی کشورمان در حاشیه دیدار با علاء الجبوری وزیر تجارت عراق درخصوص این دیدار اظهارکرد: در دیدار با وزیر تجارت عراق گفت‌وگوهایی داشتیم که کمیته‌های فنی حوزه‌های حمل‌ونقل، مذاکرات فراوانی در این خصوص داشتند.

اسلامی ادامه داد: در خصوص راه‌آهن شلمچه-بصره گفت‌وگوهای فنی مناسبی انجام شد که تقریبا می‌توان اعلام کرد مقدمات برای تنظیم برنامه اجرایی راه آهن شلمچه-بصره فراهم شده است.

به گفته اسلامی، گام مهم باقیمانده این است که از نظر سیاسی، مراجع دو کشور تفاهم نهایی را انجام دهند تا عملیات اجرایی این خط آهن آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: در موضوع حمل‌ونقل، گفت‌وگو مناسبی انجام شد که امید است موانع رفع شوند. یکی از مشکلات تجار ما این است که بار در مرز تخلیه می‌شود و آسیب می‌بیند که تجار از این نظر با مشکلاتی مواجه هستند. توافق شد تا به شکل متوازن کامیون داران ایرانی و عراقی بتوانند در کشور همسایه تردد داشته باشند.

همچنین مقرر شد تا کمیته فنی این موضوع را تعریف کند و بتوانیم تفاهمنامه حمل‌ونقل جاده‌ای بین دو کشور را به امضا برسانیم.

منبع: وزارت راه و شهرسازی

ارسال نظر