|
کدخبر: 163123

حکم اعدام حمید صفت صادر شد

حمید صفت، خواننده رپ که در روزهای آخر سال ۹۹به اتهام قتل عمدی پدر خوانده‌اش در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شده بود با حکم قضایی به قصاص محکوم شد.

حوادث حکم اعدام حمید صفت صادر شد

 بیست و چهارم مرداد ماه سال ۹۶ مرد ۶۶ ساله به نام هوشنگ به بیمارستان منتقل شد و سه روز بعد جان سپرد. حمید صفت ،خواننده رپ که پدرخوانده اش را به بیمارستان منتقل کرده بود به اتهام قتل عمدی بازداشت شد اما ادعا کرد در دعوا با ناپدری اش ضربه ای به سر او نزده است.

وی در تشریح جزییات درگیری گفت: آن روز با ناپدری ام درگیر شدم و یک گلدان برداشتم و به دیوار کوبیدم تا او را بترسانم. بعد به سمتش رفتم و ضربه‌ای به‌صورتش زدم .همان موقع همسایه‌ها با شنیدن صدای دعوا مقابل خانه مان آمدند و دعوا تمام شد. من همراه مادرم خانه را ترک کردیم و یک ساعت بعد وقتی به خانه برگشتیم با ناپدری ام روبه رو شدیم که بیهوش بود. ما او را به بیمارستان رساندیم اما او جان سپرد.

کارشناسان پزشکی قانونی در تحقیقات اولیه علت مرگ را خونریزی و آسیب مغزی بر اثر اصابت جسم سخت به سرش اعلام کردند.

اما رپر معروف منکر قتل عمدی شد و گفت: من ضربه ای به سر هوشنگ نزدم و اصلاً قصد کشتن او را نداشتم. فقط می‌خواستم او را بترسانم که مادرم را مورد ضرب‌وشتم قرار ندهد. احتمال می‌دهم سر هوشنگ حین کشمکش با من به دیوار یا کمد کنار مبل برخورد کرده باشد، چون هوشنگ تقلا می‌کرد که مادرم را کنار بزند و با من درگیر شود.

با اعتراض اولیای دم و متهم به نظریه پزشکی قانونی پرونده چندین بار به کمیسیون‌ پزشکی قانونی فرستاده شد. وقتی کارشناسان اعلام کردند اقدام حمیدصفت درصدی از علت مرگ ناپدری اش است و عامل اصلی مرگ نبوده وی با وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

با اعتراض اولیای دم به آزادی وی این بار پرونده به کمیسیون ۱۱ نفره پزشکی قانونی فرستاده شد و برای برطرف‌ شدن ابهامات، بازپرس رسیدگی کننده به پرونده در دادسرای جنایی تهران ،دستور تشکیل هیأت ۱۱ نفر متخصصان پزشکی قانونی را صادر کرد.

هیأت ۱۱نفره پزشکی در دادسرای جنایی تهران حاضر شدند و در جلسه تحقیق از حمید صفت دفاعیات وی را شنیدند.

با تکمیل تحقیقات، با توجه به نظریه کمیسیون پزشکی و طبق ماده ۲۹۰ قانون مجازات اسلامی مبنی بر اینکه اگر کسی آگاهی داشته باشد که فرد بیمار است، با او درگیر شود، گرچه عمل نوعاً کشنده نباشد، او مرتکب قتل عمد شده است، کیفرخواست رپر معروف به اتهام قتل عمد صادر شد و حمیدصفت پای میز محاکمه ایستاد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده که در دونشست و در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی متین راسخ و با حضور دو مستشار برگزار شد نماینده دادستان از طرف سه پسرقربانی که ساکن خارج از کشور هستند درخواست قصاص را مطرح کرد.

ماجرای قتل ناپدری حمید صفت رپر معروف

سپس سهیل یکی از فرزندان قربانی در جایگاه ویژه قرار گرفت و گفت :من از حمید به اتهام مباشرت در قتل پدرم و از مادرش به اتهام معاونت در قتل شکایت دارم.

قاضی گفت: مادر حمید از این اتهام تبرئه شده است که سهیل گفت : پدرم۱۰ سال با حمید و مادرش زندگی می کرد. حمید از بیماری پدرم مطلع بود و به همین خاطر برای او درخواست قصاص دارم.

قاضی گفت :یکی از برادرانت به نام توماس که در خارج از کشور است درخواستی را مطرح نکرده است .او احتمالاً به قوانین حقوقی ایران آگاهی ندارد.آیا حاضرید سهم دیه او را بدهید که سهیل گفت :بله حاضرم دیه را بپردازم تا حمید قصاص شود.

سپس وکیل اولیای دم روبروی قضات ایستاد و به چند نکته اشاره کرد. وی گفت :گفت متهم در جلسات کمیسیون پزشکی قانونی چند پزشک را همراه خود آورده بود که ما به این موضوع اعتراض داریم .متهم مدعی بود هوشنگ سه قرص انعقاد خون مصرف کرده .در صورتی که بیمارستان تایید کرده است او دو قرص استفاده می‌کرده .از طرفی حمید ۱۷بار در پرونده اقرار کرده متهم را کتک زده و این موضوع می‌تواند موجب تسریع در علت خونریزی و علت تشدید بیماری متوفی باشد .متهم شروع کننده دعوا بوده و بنا به بند پ ماده ۲۹۰متهم به قتل عمد است .او ورزشکار بوده و ضربات متعدد و سنگینی به سر قربانی زده و همین موضوع باعث مرگ وی شده است .

سپس متهم در جایگاه دفاع ایستاد و گفت: قبل از هر چیز طلب عفو و بخشش دارم .من خصوصا از سهیل که در دادگاه حاضر است عذرخواهی می‌کنم.

سپس گفت :من اتهام قتل را قبول ندارم .گفته شده من با دست ضرباتی به هوشنگ زده ام .اما ضرباتی که به او وارد کردم ضربه ای کشنده نبود. من فقط او را هل دادم .وقتی مرا بازداشت کردند و به دادسرا بردند ، مادرم به آنجا احضار شد. چون نمیخواستم مادرم به دادسرا بیاید به دروغ گفتم ضربه‌هایی به مقتول زدم اما ضربه ها سنگین نبود که منجر به مرگ شود.

درگیری حمید صفت و پدرش در تهران

قاضی متین راسخ پرسید :قبول داری ضرباتی به صورت قربانی زدی؟

و از حمید صفت خواست تا صحنه درگیریرا بازسازی کند .

حمید کنار یکی از دوستانش ایستاد و صحنه درگیری را بازسازی کرد.

وی گفت: در آن درگیری مادرم بین من و هوشنگ بود. من هوشنگ را هل دادم و می خواستم جلوی حمله او را بگیرم .او به سمت آشپزخانه رفت و من فکر می کردم قصد دارد چاقو بردارد .به همین خاطر مانع او شدم. من لیوانی را برداشتم و به زمین کوبیدم تا هوشنگ را بترسانم اما گلدانی را به دیوار پرت نکردم. باور کنید ضربه ای به سر او نزدم.

قاضی گفت :عکسهای پرونده و آثار ریختن گچ روی دیوار، نشان می دهد گلدانی را به دیوار کوبیده ای که حمید صفت سکوت کرد .

قاضی گفت: آیا از بیماری زمینه ای قربانی و مصرف داروی او مطلع بودی ؟

خواننده‌رپ گفت: می دانستم به بیماری قند مبتلاست و حتی چند مرتبه از کیش برای او انسولین فرستاده بودم‌ .من شب قبل از فوت در خانه دایی ام بودم که مادرم با من تماس گرفت و گفت هوشنگ خونریزی کرده و در بیمارستان است.

قاضی گفت: می دانستی مقتول عمل قلب انجام داده و داخل رگ هایش فنر دارد؟

که حمید صفت گفت: من از عمل قلب اطلاعی نداشتم.

قاضی متین راسخ پرسید :چند سال با او زندگی کردی؟

حمید: ۱۰سال.

قاضی : وقتی پدر و مادرت از هم جدا شدند با چه کسی زندگی می کردی؟

حمید: چند سال با پدرم زندگی می‌کردم. سپس پیش مادرم رفتم .اما این اواخر بیشتر در استودیو می ماند م.

قاضی از مادر حمید صفت خواست روبه روی قضات قرار بگیرد و از او پرسیبد: هوشنگ چند سال قبل عمل قلب انجام داده بود؟

مهناز پاسخ داد:  ۶ماه قبل .

قاضی رو به متهم گفت چطور نمی‌دانستی ناپدری ات به تازگی عمل قلب انجام داده :

حمیدصفت پاسخ داد : مادرم و هوشنگ بیشتر اوقات در آلمان زندگی می کردند و من هم بیشتر وقتم را در استودیو بودم. به همین خاطر از عمل قلب او اطلاعی نداشتم.

قاضی به متهم گفت تحصیلات چقدر است و آیا در از بیماری های زمینه اطلاع داری؟

که حمید گفت :دیپلم نقشه کشی ساختمان دارم و اطلاعات زیادی درباره بیماریهای زمینه ای ندارم.

قاضی: ورزشکار هستید ؟

حمید: سالها فوتبال و بدنسازی کار می کردم اما بعد از اینکه بازداشت و با وثیقه آزاد شدم بوکس تمرین می کردم.

سپس عزیز محمدی، وکیل متهم دفاع پرداخت و اظهار نظر کارشناسان کمیسیون پزشکی قانونی را مرور کرد .

وی گفت : در کمیسیون های اولیه اعلام شده بود عمل موکلم درصدی در مرگ قربانی موثر بوده است و به همین خاطر بنا به بند پ ماده ۲۹۰ برای حمید صفت اتهام قتل عمد گرفته شد. اما موکلم در هیچ کجای پرونده اقرار نکرده با جسم سخت ضربه ای به قربانی زده است و مشخص نیست چطور ضربه وارد شده به قربانی منجر به مرگ او شده است .

وی ادامه داد: با توجه به شواهد موجود در پرونده ، عمل موکلم موجب تشدید در قتل بوده و اتهام شروع به قتل متوجه او نیست.

قاضی متین راسخ گفت :در کمیسیون ۹نفره پزشکی قانونی اعلام شده است رفتار متهم باعث تشدید و تسبیب در شده است .

وقتی حمید صفت به عنوان آخرین دفاع در جایگاه ایستاد ،طلب بخشش کرد و گفت :هوشنگ جای پدرم بود و من هرگز فکر نمی کردم مشاجره میان ما باعث مرگ او شود . من از از اولیای دم طلب بخشش و از دادگاه طلب کمک دارم .

در پایان جلسه دستور بازداشت خواننده رپ صادر و وی به زندان منتقل شد .

قضات دادگاه پس از مشورت و با توجه به مدرک های موجود در پرونده حمیدصفت را مستحق مرگ دانسته و وی را به قصاص محکوم کردند

 • یا خدا ارسالی در

  یا خدا حاجی چه وضعیه چرا عفو ندادن حیفه جوون مردم به این رعنایی و موفقی ایندشو ت موم کنن
  برای مرگ یک ادم ۷۰ ساله ی ک جوون رو هم بکشید؟ باید عفو کنه

  • یک مادر ارسالی در

   با نام خدا بخشایشگر،با شنیدن حکم صادر شد ه خیلی متاثر شدم ، و به پدر و مادرم افتخ ار می کنم ، برادرم در سن ۱۸سالگی توسط را ننده مست کشته شد،و حکم قصاص صادر شد ، و این دو بزرگوار درعمل حکم خداوند که بخشش هست رو انتخاب کردن ، امیدوارم انسانها در تصمیم گیری هاشون اول خدا رو در نظر بگیر ن🤲🤲

  • شکیب شکیبافر ارسالی در

   اون بزرگواری که میگه واسه یک پیرمرد هفتا د ساله یک جوان را نمیکشند باید یک لحظه ف کر کنه اگه این پیرمرد هفتاد ساله پدر خود مون بود ارزشش چقدر بود؟ ارزش ادما به سن نیست..پدر و مادر شما هم سنشون بالاست ولی آیا اگه کسی یک مشت بهشون بزنه میبخشیمش؟ دوما اینکه اینجور حرفها فقط خانواده مقت ول را نتراحت میکنه و باعث میشه این جوان را به خاطر همین حرفها نبخشن...شما با این حرفها دوستی نمیکنید..بلکه با عصبانی کرد ن خانواده مقتول باعث بدتر شدن اوضاع میشی ن..لطفا لطفا لطفا اگر نمیدونین چی بگین ا صلا حرفی نزنین...اتفاقا خانواده محترم مق تول حق دارند و ما دستشونو میبوسیم و ازشو ن التماس میکنیم این جوان را ببخشند...دوس تانی که واقعا ولشون به آقای حمیدصفت هست فقط با احترام از خانواده مقتول التماس بخ شش کنن...نه اینکه عمدا یا غیرعمدی حرفی ب زنن که خانواده مقتول هیچ مدل رضایت ندن.

 • :| ارسالی در

  =(

 • سعید حسنی ارسالی در

  واقعا خیلی دنیای بدی شده :(

 • فتاح ارسالی در

  احساس میکنم کار درستی نیست حکم قصاص .اگه با چاقو و چیزی حمله میکرد بهش حق بود ولی این جدا کار خاصی ‌نکرده .به این حکم اعتراض دارم

 • طرفدار حمید صفت ارسالی در

  اصلا قصاص کار درستی نیست.! نباید با یه ج وون این کارو انجام بدن .!!
  واقعا ش نیدن این خبر ناراحت شدم..!
  ولی حق یه جوون نیست ک این کارو انجام بدن

 • ایرانی ارسالی در

  این بنده خدا قصد کشتن نداشته ، یه راننده از خدا بی خبر برادرم رو دم در خونمون با ماشین زد و فرار کرد ، بعد پشیمون شده بو د و خودشو معرفی کرده بود پدر و مادرم ازش گذشتن، بچه های این بنده خدا هم فکر کنن پدرشون به خاطر بیماری قلبی فوت شده ، ببخ شید

 • امین امیری/عدالت ارسالی در

  خدا وکیلی این هوشنگ پیر بوده امروز و فرد ا میمرده تازه جراحی هم که کرده این درسته یک ادم ۲۷ ساله رو جای یه آدم ۷۰ ساله بک شن؟
  اصن از کجا معلوم هوشنگ خودش ضر به به سرش نزده باشه و خودکشی کرده باشه و پرونده سازی کرده باشه؟خدا وکیلی رضایت ب دید چطور اگه آشنای یکی از مسعولین باشه آ زاد میشه بعد این بدبخت باید اعدام بشه؟!< br /> #نه_به_اعدام_حمید_صفت
  خدا وک یلی بخشش
  خدا زَد به نام بخشنده حق /پس نذار داستانه شه تلخ
  خدا وکیلی ببخشینش
  خدایی با اعدامش هوشنگ زن ده نمیشه
  حیفه حیف
  عجب بابا ع جب
  #نه_به_اعدام_حمید_صفت

 • ناشناس ارسالی در

  باسلام وتقاضای بخشش ازخانواده محترم مقتو ل ورضایت به حمیدصفت که یکی ازفرزندان اقا ی هوشنگ بودندهرچندناتنی بهرحال باهم زندگ ی کردند پس عمدی درکارنبوده واین اتفاق پی ش امده وبسیارتلخ و غیرقابل تحمل است وان خانواده محترم مقتول عزیزی چون پدررا ازدس ت دادن وحق با انهاست درخواست قصاص ولی دا ستان را برعکس مرورکنیم به جای پدراگرحمید فوت میکردچنین درخواستی برای پدرجایزبودوا گر هم بود میبخشیدن.. پس ببخشیم تا بخشیده شویم وبعنوان یک هموطن و مادر دستان تک ب ه تک فرزندان مرحوم هوشنگ را میبوسم وعاجز انه تقاضای عفودارم وامیدوارم که این عمل خداپسندانه را انجام دهیدکه موجب خشنودی ی ک ملت وهموطنهای خودمیشوید... به امید ارز وی شنیدن رضایت اولیای دم ..... باتشکرازم قام ها و قاضیهای محترم که قلمهایشان را ب ه سوی رضایت پروردگارهدایت میکنندباسپاس و تشکر.🙏🙏

 • هادی ارسالی در

  خدایا نوری در درون خانواده هوشنگ بندازتا ازاین کینه وعصابینت اش فروکش کنه واین. جوان خوب ورعنا به این تلخی زندگی اش تمام نشه آمین

 • بازم میشه بخشید همو ارسالی در

  چرا تو این دنیا همه دنبال انتقام هستم با اینکه عمدی نبوده

 • ترنم ارسالی در

  وای حمید صفت خیلی اهنگاشو ذوست دارم مخصو صا اهنگ لیلاشو توروخدا ازش بگذرین

 • محبوبه احمدی از اسلامشهر ارسالی در

  لذتی که در بخشش هست در انتقام نیست خوانواده اقای هوشنگ هم انقدر بزرگوارن که به خاطر رصای خدا ببخشن

 • ناشناس ارسالی در

  خواهشن کوتاه بیاین این چه وعزشه ☹

 • ناشناس ارسالی در

  حداقل چند سال بزارین زندان اما قصاص نکنی د😪

 • الهام ارسالی در

  با سلام عاجزانه ازتون تقاضای عفو و بخشش دارم خانواده داغ دیده روح پدرتون در ارامش ابدی

 • ناشناس ارسالی در

  خدایا این جوون ببخش این خودش از قبل سرگذ شت داشت در خانواده طلاق بزرگ شد خدایا به دل شکسته حضرت زینب کمکش کن شما نمیدونی این با جدای پدر و مادر چه کشیده حالا مرد شد با سختی روزگار انسان یوقت تعادل از د ست میده باید بخشش بدهند خدا کمک کن ای ما در بچت از قبل درد زندگی داشت خانوادت مقت ول خدا بخشش دهنده رو دوست داره ماشین خوا هشن اون مرد هم انسان بود پدر بود ولی قصد نداشت بخدا دل آدم دردمیاد پدر که کمی ع مر کرد این جوونه خدا کمککن

 • مبینا ارسالی در

  سلام تو رو خدا قصاصش نکنید ازتون خواهش م یکنم ببخشید ش اون از عمد این کارو نکرده اون جوان اگر اعدام بشه هیچی تغییر نمیکنه خواهشمندم ببخشیدش 😢😢😢

 • ناشناس ارسالی در

  شما هم حق دارید ولی بخشش از خداس درست کار اشتباهی کرده با بزرگ تر از خودش بگو مگو کرده ولی با بزرگی خودتون ببخشین بخاطر مادرش زندگی رو بهش برگردونید

 • م ارسالی در

  تورو خدا تورو جون پدرتون که خیلی براتون عزیز بود ببخشید راه دوری نمیره آن شالله خدا صبر بده بهتون ودلتون هم راضی بشه به خدا یه داغ دیگه به داغ جامعه زیاد میشه د یگه بسته این همه غم بخشش خیلی چیزه خوبیه عوضشو ببینید یا علی

 • کیمیا ارسالی در

  خدا پدر عزیزتون رو رحمت کنه 😓 تسلیت مارو بپذیرید... ولی این جوون رو ببخشید 🌹 به خدا بخشش خیلی ثواب داره 🌹 بذارید این جوو ن هم زندگی خودشو بکنه 😓 دل مادرشو نشکنید ...❣

 • افسانه ارسالی در

  من تقاضا میکنم ببخشینش.التماس میکنم ببخش ینش.خواهش میکنم ببخشینش.درسته خداوند قصا ص رو حق همه کرده اما رو ببخشش تاکید کرد. پس بذارین حمید گناهشو خودش به دوش بکشه.ل طفا ببخشین.بخاطر مرگ هوشنگ متاسفم.اما شم ا دل رحمی کنید و ببخشید

 • Meysam mz 2007 ارسالی در

  اینکار اصلا چیزی رو عوض نمیکنه اگه اعدام بشه پدر خوانده خدابیامرزش مگه بر میگرده ؟توی دنیا دو چیز از انسان باقی می مونه ی کی خوبی و یه کی بدی بهتر خانواده مرحوم ر ضایت بدن و جلوی این بدی رو بگیرن😟😟😭حمید صفت را اعدام نکنید

 • عابدی ارسالی در

  واقعا متاسفم که حرفشو باور نکردنی
  حمید صفت خواننده ی خیلی خوبی بود ولی چر ا اینطوری شد آخه

 • شکوفه ارسالی در

  اصلا قصاص حقش نیست.اون که ناپدریشو نکشته .خودش مریض بود دیگه.

 • شکوفه ارسالی در

  توروخدا واسه آزادیش دعا کنین.این فقط یه اتفاق بود.به خاطر جوونیش رحم کنین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...