|
کدخبر: 159425

گام بلند روس‌ها برای مقابله با تحریم‌های آمریکا

یک کشتی لوله‌گذار روسی که توانایی اتمام پروژه نورد استریم ۲ را دارد، به شهر کالینینگراد رسیده تا تست‌های پیش عملیاتی را انجام دهد.

بین‌الملل گام بلند روس‌ها برای مقابله با تحریم‌های آمریکا

کشتی لوله‌گذار آکادمیک چرسکی که توانایی تکمیل پروژه خط لوله دوم انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم ۲ را دارد، اخیرا به شهر کالینینگراد رسیده تا تست‌های پیش عملیاتی را انجام دهد.

وبسایت مارین ترافیک، که در زمینه رهگیری شناورها و کشتی‌ها در جهان فعالیت می‌کند، خبر رسیدن چرسکی به کالینینگراد را منتشر کرده است.

شرکت اپراتور خط لوله نورد استریم ۲ هم تایید کرده که این کشتی لوله‌گذار قرار است، پس از انجام تست‌ها در آب‌های دانمارک به گروه اجرا پیوسته و خط لوله نورد استریم ۲ را تکمیل کند.

شرکت روس می‌گوید که مستندات لازم در این زمینه را به اداره کشتیرانی دانمارک ارسال کرده و قول داده که تمام اقداماتش را بر اساس مجوزهای دریافت شده اجرایی خواهد کرد.

نام چرسکی نخستین بار در دسامبر ۲۰۲۰ مطرح شد؛ چراکه پس از خروج شرکت آلسیز سوئیس از لوله‌گذاری پروژه نورد استریم ۲ از ترس تحریم‌های امریکا این کشتی یکی از شناورهای روس بود که توانایی جایگزین شدن به جای سوئیسی‌ها را داشت.

این کشتی در طول چند ماه گذشته بارها مسیرش را تغییر داده و چندین بار مقصدش را عوض کرده است و به صورت زیگزاگی در حال طی طریق به سمت دریای بالتیک و مکانی است که قرار است آخرین مراحل لوله‌گذاری پروژه نورد استریم ۲ تکمیل شود.

در حالی روس‌ها به سمت استفاده از ظرفیت‌های داخلی خود برای پروژه نورد استریم ۲ رفته‌اند که امریکا در دو مرحله پروژه نورد استریم ۲ را تحریم کرده و بسیاری از شرکت‌های اروپایی از ادامه همکاری در این پروژه عقب نشینی کرده‌اند.

این خط لوله ۱۲۳۰ کیلومتری بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و حدود ۱۶۰ کیلومتر از لوله‌گذاری آن باقی مانده است تا به خاک آلمان برسد. طرف آلمانی هم بر خلاف خواسته خود بارها بر تعهد خود در اجرای این پروژه صحه گذاشته است.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...