|
کدخبر: 167963

معاملات مشکوک۱۵ نماد در بورس امروز

در روز افت ۶۳۰۰ واحدی شاخص، بانک بورسی، دو شرکت دارویی، سهم ورشکسته و دو سرمایه گذاری به همراه ۹ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس معاملات مشکوک۱۵ نماد در بورس امروز

در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام در ادامه فشار فروش اکثر گروه ها آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت ۶۳۰۰ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۲.۲ و ۱.۱ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، بانک تجارت، بانک ملت، بانک صادرات به همراه بانک کار آفرین با داد و ستد ۳۱۸، ۲۰۲، ۱۴۲، ۱۴۱ و ۷۹ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۸ تا دو برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، بانک کارآفرین حاضر در بازار اول بورس با رشد ۵.۳ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۷۹ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های بیمه رازی، تولید نیروی برق دماوند، توسعه و عمران نائین، سیمان ممتازان کرمان، لوله و تجهیزات سدید (سهم ورشکسته حاضر در تابلو قرمز بازار پایه فرابورس)، فروشگاه های افق کوروش، توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی، کشت و صنعت و دامپروری پارس، سرمایه گذاری پویا، سرمایه گذاری اردبیل، نورد آلومینیوم، تکادو، دارویی ره آورد تامین و داروسازی فارابی مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور بانک کارآفرین، دو شرکت دارویی، سهم ورشکسته، دو سرمایه گذاری به همراه ۹ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...