|
کدخبر: 153714

امروز ۱۵ معامله مشکوک در بورس رخ داد

در روز جهش ۴۷ هزار و ۸۷۶ واحدی شاخص، سه زیرمجموعه فولاد مبارکه، دو سهم تازه وارد به همراه ۱۰ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس امروز  ۱۵ معامله مشکوک در بورس رخ داد

در جریان معاملات اولین روز کاری این هفته، بازار سهام در ادامه روند هفته گذشته با افزایش تقاضا در اکثر گروه ها و پرقدرت آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با جهش ۴۷ هزار و ۸۷۶ واحدی و ورود به کانال یک میلیون و ۲۶۲ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از 13.4 و 8.6 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به ایران خودرو، بانک تجارت، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، بانک پارسیان به همراه بانک ملت با داد و ستد بیش از 574، 547، 309، 282 و 257 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 18 تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت دنا آفرین فدک (سهم تازه وارد) حاضر در بازار دوم فرابورس با رشد 1.5 درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد 51.4 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های شهد، توسعه و عمران نایین، کاشی صدف سرام استقلال آباده، گروه توسعه هنر ایران، سرمایه گذاری مسکن زاینده رود، بهسرام، توکارنگ فولاد سپاهان، توسعه بین المللی پدیده شاندیز، چوب خزر کاسپین (سهم تازه وارد)، حمل و نقل توکا، کارگزاران پارس، گسترش صنایع انرژی آذرآب، صنایع نسوز توکا و سیمان ارومیه مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور دو سهم تازه وارد، سه زیرمجموعه فولاد مبارکه به همراه 10 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

 

 

منبع: بورس پرس

ارسال نظر