|
کدخبر: 153257

متقاضیان کارت اعتباری سهام عدالت بخوانند

مدیر پروژه کارت اعتباری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: زیرساخت‌ها برای کارت‌های اعتباری سهام عدالت آماده شده و پیش‌بینی می‌شود قبل از پایان سال برخی بانک‌ها بتوانند این کارت‌ها را ارائه دهند.

بورس متقاضیان کارت اعتباری سهام عدالت بخوانند

سمیه محمدی درباره جزییات و نحوه دریافت کارت اعتباری توسط سهامداران عدالت افزود: خرداد سال ۹۹ آزادسازی سهام عدالت به دو روش مستقیم و غیر مستقیم انجام و ۶۰ درصد سهام آزاد و قابل معامله شد، اکنون سهامداران می‌توانند سهام خود را در توثیق بانک گذاشته و کارت اعتباری دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: توثیق، فرآیندی است که وقتی فرد می‌خواهد تسهیلاتی را از بانک‌ها دریافت کنند در مقابل مبلغ ریالی، وثیقه‌ای به بانک ارائه می‌دهد که اکنون سهامداران عدالت می‌توانند با وثیقه کردن برگه‌های سهام خود این تسهیلات را دریافت کنند.

محمدی تاکید کرد: اقدام مزبور با هدف ایجاد مشوق برای نگهداری اوراق سهام عدالت و همچنین ارائه تسهیلات به کسانی که این برگه‌ها را نگهداری می‌کنند، ایجاد شده است.

مدیر پروژه کارت اعتباری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با اشاره به اینکه سهامداران عدالت جامعه هدف بالایی دارند، گفت: بر اساس این تدبیر آنها می‌توانند علاوه بر استفاده از تمام مزیت‌های سهامداری، با نگهداری این اوراق تسهیلات اعتباری دریافت کنند.

وی به جمعیت نزدیک به ۴۸ میلیون نفری سهامدار عدالت اشاره کرد و گفت: همه این افراد می‌توانند با طی مراحل قانونی با وثیقه کردن همان ۶۰ درصد سهامی که آزاد شده، کارت اعتباری دریافت کنند.

ارائه کارت اعتباری سهام عدالت پروژه ملی است

محمدی، ارائه کارت اعتباری به سهامداران عدالت را یک پروژه ملی و بسیار بزرگ دانست و گفت: بر اساس این برنامه، به همه بانک‌ها اطلاع‌رسانی شده و تفاهمنامه از طرف شرکت سپرده‌گذاری ارسال شده و تا امروز بیش از ۱۰ بانک اعلام آمادگی کردند و در حال عملیاتی ساختن این فرآیند هستند.

مدیر پروژه کارت اعتباری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در ادامه با اشاره به اینکه متقاضیان دریافت کارت اعتباری در گام اول به شعب بانک‌های مشخص شده مراجعه کنند، گفت: در ابتدا باید احراز هویت توسط سجام انجام شود که این فرآیند به صورت حضوری و غیر حضوری قابل انجام است و سپس اقدام به توثیق سهام می‌کنند.

به گفته وی در مجموع همان شرایط عمومی و اختصاصی که هر فردی برای دریافت تسهیلات باید احراز کند در این خصوص هم باید اجرا شود و جایگزین ضامن در این فرآیند اوراق سهام عدالت است. بعد از دریافت کارت اعتباری نیز افراد می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های مشخص شده اقدام به خرید کنند.

ارزش کارت‌های اعتباری سهام عدالت

محمدی گفت: با توجه به دارایی و ارزش ریالی سهام عدالت افراد که تا این لحظه ۶۰ درصد آن قابل معامله و آزاد شده و با توجه به قدرت بازپرداخت، بانک مشخص می‌کند فرد چقدر می‌تواند وام دریافت کند. ضمانت در این فرآیند، برگه‌های سهام عدالت است.

مدیر پروژه کارت اعتباری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: بانک‌ها در تلاش هستند تا هرچه زودتر این فرآیند را اجرایی کنند و به محض آماده‌سازی زیرساخت‌ها هر بانکی اعلام خواهد کرد.

محمدی افزود: سهامداران دقت کنند که بازپرداخت اعتبارها مهم است و چنانچه سهامداران نتوانند به تعهدات خود عمل کنند، سهام عدالت آنها توسط بانک به فروش می‌رسد، وقتی بازپرداخت و اقساط به شکل منظم پرداخت شود، عایدی سهام مثل سود، حضور در مجمع و حق رأی متعلق به سهامدار است و می‌توانند از همه آنها استفاده کنند.

مدیر پروژه کارت اعتباری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی تاکید کرد: سهامداران به هیچ عنوان به شکل حضوری برای احراز شرایط دریافت کارت‌های اعتباری مراجعه نکنند، زیرا تمامی فرآیندها به شکل غیر حضوری و مراجعه الکترونیکی انجام می‌شود.

منبع: صدای بورس
 • ناشناس ارسالی در

  چندین ماهه که سهام عدالت رو برای فروش به کارگزاری سپردیم ولی فروش سهام رو ممنوع کردین حالا هم ترفندی جدید اختراع کردین ک ه الاهی بخوره تو سرتون

 • ناشناس ارسالی در

  ماپول نقدبیشتراحتیاج داریم تا این کارهای بیخود

  • ناشناس ارسالی در

   نقدبدین اقا میخایم چیکارخریدکردنو بفکرسه ام مانباشین که ازدستمون بره.کارگربدخت تو این اوضاع چطورقسط بده .دمتون گرم نقدش کن ید

 • ناشناس ارسالی در

  وقتی 18 درصد بهره میدیم چرا به اختیار شم ا از فروشگاه پیشنهادی شما خرید کنیم پو ل نقد باید بدید خرید لازم نداریم باز فکر جیب خودشون هستن جنسهای باد کرده رو دستش ون بندازن به ملت

 • غفور ارسالی در

  این بازیها دیگه چیه درآوردین پول نقد و ب دین دست مردم بیچاره

 • ناشناس ارسالی در

  من موندم شما چجوری باید جواب خدارو بدید بی شرفا.

 • اشغرجا ماندگان سهام چه میشود ارسالی در

  من سهام ندارم بمن تعلق میگیرد از هیچ جایی هم در آمد ندارم تحقیق کنید

 • محند ارسالی در

  خدابدادمون برسه نوبت به خوردن استخوان ها مون شده همچیوازمون گرفتید بس نیس

 • نجفی ارسالی در

  حق خودمون باید بکشیم اون موقعه می رفتین میگفتین
  مرگ بر شاه حالا خوردین از دست خدا پس بکشین ببینین‌از دست این ارباب ها نفس هاشون از جای گرم درمی آید از کجا بدونن‌ما چی میکشیم حقمون پس

 • ناشناس ارسالی در

  ببین چقدر براشون سود داره که بانکا دارن سر و دست میشکنن واسه این طرح. به خدا مرد م گناه دارن. اینا میدن به مردم بعد اکثر مردم بیچاره نمیتونن قسطاشا بدن بعد همه س هام میشه نوش جون بانکا و دولت‌ . خدا دیگ ه بسه یه خودی نشون بده ما زورمون نمی‌رسه ...

 • ناشناس ارسالی در

  کارت خرید به چه دردمون میخوره ،پول نقد ب دید که به یکی از هزارتا زخم زندگیمون بزن یم و دم عید شرمنده ی خانواده نشیم که الب ته این روزا شرمندگی شده روال زندگی و هیش کی هم به دادمون نمیرسه .

 • ناشناس ارسالی در

  خریدمیخایم چیکار دم عیدی کارنیست هیچی نی ست پول نقدبدین خریدچیه دیگه.یکم انصاف خو به خداوکیلی.آقابفکرسهام مانباشین که نمیخ ایدازدستمون بره دمتون گرم .میخان بندازن دست خودشون کارگربدبخت چطوری قسط بده

ارسال نظر