|
کدخبر: 149843

این افراد تا خرداد منتظر روندی متعادل در بورس باشند

کارشناس بازار سرمایه گفت: برای افرادی که قادر به شناسایی سهام خوب شرکت‌ها باشند بازار متعادل و مثبتی را می‌توان در برخی از صنایع تا خردادماه انتظار داشته باشیم.

بورس این افراد تا خرداد منتظر روندی متعادل در بورس باشند

امیر سیدی با بیان اینکه بازار سرمایه از دو سال گذشته و ابتدای سال ٩٧ وارد مدار صعودی شد، افزود: در نیمه نخست سال ٩٩ روند صعودی بازار شتاب بیشتری به خود گرفت و به صعود استثنایی در طول تاریخ بازار سرمایه دست پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه بعد از رشدی که شاخص بورس تجربه کرد، شاهد ورود یک موج نزولی به معاملات این بازار بودیم، گفت: این موضوع ناشی از عوامل و دلایلی متعدد بود اما همیشه زمانی که بازار به روند صعودی پرشتابی دست پیدا می‌کند اصلاحی که بعد از آن در معاملات بازار ایجاد می‌شود طبیعی خواهد بود.

سیدی اظهارکرد: بازار در چند وقت اخیر در سهام بسیاری از شرکت‌ها اصلاح خوبی را تجربه کرده و در وضعیت فعلی به قیمتی جذاب در خرید و معاملات رسیده است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: به طور معمول همیشه بازار سرمایه به صورت کلاسیک قبل از شروع سال جدید تا خرداد ماه سال بعد که فصل مجامع شرکت‌ها است و سودی را بین سهامداران تقسیم می‌کند روند صعودی را تجربه خواهد کرد.

 وی تاکید کرد: امسال موقعیت بازار به دلیل انتخابات متفاوت است و زمینه ایجاد تلاطم در بازار ممکن است افزایش یابد، صحبت‌های انجام شده در زمینه اقتصاد سیاسی می‌تواند به صورت کوتاه مدت بر روند بازار تاثیرگذار باشند.

سیدی اظهارکرد: برای افرادی که قادر به شناسایی سهام خوب شرکت‌ها باشند بازار به نسبت متعادل و رو به مثبتی را می‌توان در برخی از صنایع و از ماه بهمن تا خرداد ماه که آغاز انتخابات ریاست جمهوری است را انتظار داشته باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: سهامداران نباید در بازار در انتظار روند صعودی یا نزولی شاخص بورس به صورت مداوم باشند اما از این به بعد در برخی از صنایع چنین توجبهی وجود دارد که بازار را به مدار صعودی بازگردانند.

وی به سهامداران توصیه کرد و افزود: اکنون توصیه ما به سهامداران خرد این است تا منابعی را که قرار است در بورس سرمایه‌گذاری کنند به طور حتم از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری وارد این بازار کنند، زیرا این صندوق‌ها به واسطه مدیران صندوق‌ها نسبت به وضعیت بازار آگاهی دارند و می‌توانند سهامی را که دارای موقعیت مناسب برای سرمایه‌گذاری و مستعد رشد هستند را انتخاب کنند.

سیدی تاکید کرد: سهامداران نباید مانند گذشته به سمت سهامی پیش روند که دارای صف خرید می‌شوند این اقدام اشتباه است و به هیچ عنوان در وضعیت فعلی چنین توصیه‌ای را به سهامداران نخواهیم کرد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: شاخص بورس از بهمن تا خرداد ماه دارای فراز و نشیبی است که برآیند کلی آن مثبت خواهد بود.

شاخص کل در بازار بورس روز گذشته (یکشنبه) ۱۲ هزار و ۵۹۸ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و ۲۳۴ هزار واحد رسید.

منبع: ایرنا

ارسال نظر