|
کدخبر: 143421

پیش‌بینی مهم از بورس

مدیرعامل کارگزاری بانک توسعه صادرات، رشد قیمت کامودیتی‌ها را یک اتفاق خوشایند برای بازار سرمایه عنوان کرد و گفت: بیش از نیمی از شرکت‌های موجود در بورس کامودیتی محور هستند و از نرخ‌های جهانی تاثیرپذیری دارند، پس صعود ملایم قیمت‌های جهانی، بازخورد مثبتی برای این شرکت‌ها دارد.

بورس پیش‌بینی مهم از بورس

محمد ثریانژاد اظهارکرد: انتخابات ریاست جمهوری امریکا به پایان رسیده، نرخ ارز کماکان نوسان متعادل دارد، قیمت‌های جهانی با توجه به زمزمه‌های کشف واکسن کرونا صعودی شده و به طور کلی اقتصاد جهانی دوباره در حال احیا است، همه این عوامل مجموعه‌ای از وقایع مثبت برای بازار سرمایه تلقی می‌شوند.

ثریانژاد

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه به تحلیل صنعت بانکداری پرداخت و گفت: بانک‌ها نسبت به چند سال اخیر وضعیت مناسبی دارند و با توجه به شرایط روز و کسب درآمد از خدمات متفاوت بانکی، تسعیر دارایی‌های ارزی و تجدید ارزیابی دارایی ها، کفایت سرمایه مناسبی را به‌دست آورده‌اند که از وضعیت قرمز خارج شده اند، اما کاهش تنش‌های سیاسی و افزایش خدمات بانکی را می‌توان از جمله اهرم‌های سودآوری برای این صنعت دانست.

وی ادامه داد: از آنجا که ETFهای عرضه شده به بازار سهام نتیجه مثبتی برای صنعت زیر مجموعه داشته، باید گفت ETF‌های بانکی هم احتمالا با افزایش قیمت سهام این گروه همراه خواهد شد.

ثریا نژاد ادامه داد: شاید در صورتی که نرخ تورم باز هم افزایش یابد، تلاطمی در نرخ سود بانکی و تاثیر آن در بازار سرمایه را شاهد باشیم.

این تحلیلگر بازار سرمایه، در پایان روند شاخص را مثبت پیش‌بینی کرد و گفت: با توجه به حجم بالای معاملات در روزهای اخیر به نظر می‌رسد شاخص با شیب ملایم صعود را در پیش گرفته است.

منبع: سنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...