|
کدخبر: 141911

۱۶ نماد بورس معاملات مشکوک داشتند

در روز افت ۵۵ هزار و ۷۸۲ واحدی شاخص، قدیمی‌ترین شرکت سرمایه‌گذاری حاضر در بورس، دو بیمه به همراه ۱۳ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس ۱۶ نماد بورس معاملات مشکوک داشتند

در جریان معاملات چهارمین روز کاری این هفته، بازار با عقب نشینی خریداران در بیشتر نمادها و گروه‌ها آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت نماگر بازار با ریزش ۵۵ هزار و ۷۸۲ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۴۲۸ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۷.۲ و ۳.۹ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد و بیشترین حجم معاملات به ایران خودرو با داد و ستد بیش از ۱.۷ میلیارد سهم و بانک تجارت، سایپا، بانک صادرات به همراه فولاد مبارکه با تقاضای ۵۸۳، ۴۸۰، ۳۶۶ و ۳۰۳ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۱ تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

در صدر این فهرست، شرکت شوکو پارس حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت اندک قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۲.۹ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت‌های به پرداخت ملت، بیمه دانا، سرمایه‌گذاری توکافولاد، ریخته گری تراکتورسازی ایران، سرمایه‌گذاری ملی (قدیمی‌ترین سرمایه‌گذاری حاضر در بورس)، تامین ماسه ریخته گری، اشتاد ایران، پگاه فارس، ایرکاپارت صنعت، تامین مسکن جوانان، آلومتک، بیمه آرمان، بین‌المللی محصولات پارس و کشت و صنعت آبشیرین مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور قدیمی‌ترین سرمایه گذاری، دو شرکت بیمه به همراه ۱۳ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس
  • ناشناس ارسالی در

    کارشناس محترم مگر کسانی که علم بورس داشت ند امروز مثبت بودند که داری اراجیف بلغور می کنی رانتخورها و پادوهایشان یعنی اون اقتصاد نیوز که از شب سه شنبه تا ساعت ۱۰ صبح مرتب در تنور ریزش بورس دمیدند مقصزین این اوضاع هستند باید ناظر بورس که دو ری ال نمی ارزد یا دادستان محترم کشور دستور دهد معاملات سه شنبه باطل شود وگرنه نارضا یتی مردم هزینه سنگین تری خواهد داشت شما کارشناسان هم دیگه نظر ندهید

ارسال نظر