|
کدخبر: 136391

اولین رکورد بورس در نیمه دوم سال

در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل رشدی ۱٫۵۸ درصدی را به ثبت رساند و ارزش معاملات نیز رکورد تازه‌ای را از خود به جای گذاشت.

در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس با رشدی 1.58 درصدی روز سبز دیگری را پشت سر گذاشت. این در حالی بود که شاخص کل هم وزن نیز 0.6 درصد رشد داشت. با این حال در معاملات امروز بسیاری از نمادها در حالی تاثیر مثبت بر شاخص کل داشتند که در نهایت در محدوده منفی به کار خود پایان دادند. بسیاری از نمادهای گروه خودرویی، بانکی و فلزات اساسی در حالی در محدوده منفی به کار خود پایان دادند که بازار امروز را با صف خرید آغاز کرده بودند.

همچنین صف خرید شستا نیز بارها شکسته شد و این نماد در کنار خودرو و خساپا روز پرمعامله‌ای را پشت سر گذاشتند. در جریان معاملات امروز حدود 2 میلیون معامله انجام شد که در این میان بیش از 20 میلیارد و 829 میلیون سهم با ارزشی بالغ بر 18 هزار میلیارد تومان دادو ستد شد. ارزش معاملات امروز بورس در حالی از مرز 18 هزار میلیارد تومان عبور کرد که این رقم رکوردی جدید در نیمه دوم سال به حساب می‌آید.

در معاملات امروز سه نماد فملی، شستا و کگل تاثیرگذارترین نمادها بر مثبت بودن شاخص کل بورس بودند و آریا، هرمز و وسپهر نیز نمادهایی بودند که بیشتر تاثیر را در منفی شدن شاخص کل فرابورس داشتند.

گروه‌های خودرویی، چندرشته‌ای، بانکها و فلزات اساسی نیز امروز معاملات هزار میلیاردی را به ثبت رساندند که سهم خودرو از این معاملات 3 هزار و 600 میلیارد تومان بود. معاملات امروز بازار سهام در حالی به پایان رسید که در مواقعی از بازار بسیاری از معامله‌گران در اقدامی هیجانی سهام خود را حدود 8-9 درصد زیر قیمت پایانی نیز به فروش می‌رساندند.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر