|
کدخبر: 128200

دیگر از فروش سهام عدالت خبری نیست

آزادسازی سهام عدالت در حالی از اردیبهشت امسال تا کنون در جریان است که دارندگان این سهام کماکان از حق فروش و دریافت وجه نقد حاصل از فروش سهام عدالت خود محروم هستند.

طرح توزیع سهام عدالت در حالی از سال ۱۳۸۵ تا کنون در کشور در حال اجر است که از اردیبهشت امسال امکان آزادسازی این سهام برای مشمولان فراهم شده است.

این در شرایطی است که در ابتدای امر دارندگان سهام عدالتی که قصد مدیریت و مالکیت سهام خود را داشتند با مراجعه به سامانه سهام عدالت و انتخاب گزینه مدیریت مستقیم، در ظاهر از حق مدیریت و مالکیت سهام خود برخوردار شدند.

بر این اساس در ابتدای امر این دسته از سهامداران عدالت که روش مستقیم را برای آزادسازی سهام عدالت خود انتخاب کرده‌اند، می‌بایست با مراجعه حضوری و یا ورود به درگاه اینترنتی بانک‌ها در خواست فروش سهام خود را به اعلام می‌کردند.

این در حالی است که پیش‌شرط بانک‌ها برای فروش سهام این دسته از مشمولان، تایید متنی بود که در آن اشاره شده بود که زمان، مبلغ و نوع سهام عدالت مشمولان برای فروش مشخص نیست.

از سوی دیگر در ادامه وجه حاصل از فروش سهام عدالت مشمولان نیز به صورت یکجا به حساب آنها واریز نمی‌شد تا عجایب این گونه آزادسازی سهام عدالت کامل شود.

اما مشکلات سهامدارن عدالت برای آزادسازی به این مواد ختم نمی‌شود و حالا چند هفته‌ای است که دیگر از فروش و حتی واریز قطره‌چکانی وجه حاصل از فروش سهام عدالت مشمولان نیز خبری نیست.

بر این اساس پیگیری‌های خبرنگار ما از شرکت سپرد‌گذاری مرکزی حکایت از این دارد که شرایط نامساعد بازار سرمایه یکی از موانع پیش روی بانک‌ها و کارگزاری‌ها برای فروش سهام عدالت مشمولان است.

از سوی دیگر یکی از خواسته‌های مشمولانی که تمایل خود را برای فروش سهام عدالت به بانک‌ها و کارگزاری‌ها اعلام کرده‌اند، این است که با توجه به این نحوه از آزادسازی و فروش سهام عدالت و واریز نصف و نیمه وجوه حاصله، امکان انصراف آنها از فروش سهام عدالت فراهم‌اید که متاسفانه هنوز زیرساخت‌های لازم برای این امر مهیا نشده است.

در مجموع باید گفت در حالی آزادسازی سهام عدالت با اهداف خود، آن هم در شرایط کرونازدگی اقتصاد و افزایش افسارگسیخته تورم فاصله گرفته است که آزادسازی سهام عدالت به مانند قصه هزار و یک شب تنها سرگردانی را برای دارندگان این سهام به ارمغان آورده است.

 

منبع: تسنیم
 • ناشناس ارسالی در

  دروغگوها فقط مث بقیه کاراشون مردمو سرکار گذاشتن خجالت آوره فقط مردمو سرگرم کردین

 • ناشناس ارسالی در

  خدالعنتتشون کنه بعداز4ماه امروز5هزارتومان ریختن

  • ناشناس ارسالی در

   از5شهریوردیگه برای هیچکس پولی نریختن.اگه براشماریختن پس دوباره شروع کردن به فروش.من که بانک ملی فروختم هنوزوضعم نامشخص

 • ناشناس ارسالی در

  واقعا وضعیت مردمو نگاه کنید خجالت بکشید مردم به چه امیدی سهام خودرا برا فروش گذاستن دیگه به شما ربطی نداره که یهام ارزون بشه یاگرون بشه یعنی شما اینقدر به فکر مردم هستید.فقط باید اقای ریسی به شما را روی اون میزمحاکمه بزاره اون موقع مردم دلشون خنک میشه

 • ناشناس ارسالی در

  مثلا اقای ریسی طبری را چه کار کرد ؟میشه بگی

ارسال نظر