|
کدخبر: 120090

سقوط میلیونی سهام عدالت

در هفته‌ای که سپری شد موضوع خرید خودرو با پول سهام عدالت مطرح شد که واکنش‌هایی را به دنبال داشت، همچنین سامانه‌ پاسخگویی به سهامداران عدالت راه‌اندازی شد و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام کرد فروش سهام عدالت بدون اجازه سهامداران انجام نمی‌شود.

در پایان هفته قبل روز پنجشنبه ششم شهریور‌ماه سیدعلی موسوی، عضو کمیسیون صنایع و معادن از طرح خودروری رایگان خبر داد اما نایب رئیس دوم کمیسیون صنایع و معاون مجلس این موضوع را در کرد.

خرید خودرو با سهام عدالت

بعد از تکذیب این خبر، موضوع توزیع خودرو به نوع دیگری مطرح شد و موسوی بار دیگر بر پیشنهاد و اجرای طرح خود تاکید کرد و گفت: من به همراه یک تیم اقتصادی طرح خودرودار کردن خانواده‌های نیازمند بدون خودرو را مورد بررسی قرار داده‌ و طرحی تدوین کرده‎ام.

به گفته او پیش‌بینی شده که در این طرح، از سهام عدالت به عنوان سازوکار تامین مالی استفاده شود. این موضوع با واکنش‌های مخالف و موافق سهامداران رو‌به‌رو شد.

فروش بدون اجازه

موضوع فروش بدون اجازه سهام عدالت از حدود دو هفته قبل خبرساز شده است. بر اساس اظهارات دارندگان سهام عدالت، روز به روز بر تعداد کارگزاری‌هایی که اقدام به این کار کرده‌اند افزوده می‌شود.

اما مدیر فنی طرح سهام عدالت در این خصوص گفت: فروش ۳۰ درصد دوم سهام عدالت بدون اجازه سهامداران انجام نمی‌شود و سهامداران در صورت هر گونه سوال و یا ابهامی می‌توانند به بانک عامل و یا کارگزار خود مراجعه کنند و از جزییات فروش سهام خود مطلع شوند.

به گفته محمود حسنلو، این موضوع تنها به دلیل نحوه محاسبه و زمان فروش سهام عدالت این افراد است واگرنه مشکلی در این زمینه وجود ندارد. بانک‌ها و کارگزاران تنها بعد از ثبت سفارش سهامداران، اجازه فروش سهام عدالت مشمولان را دارند.

راه‌اندازی سامانه پاسخگویی به سهامداران

برخی از دارندگان سهام عدالت که روش مدیریت مستقیم یا غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند در ماه‌های اخیر با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

به همین منظور ستاد آزادسازی سهام عدالت برای رفع مشکلات آنها سامانه‌ای با شماره‌های ۱۵۶۹ و ۶۴۶۱-۰۲۱ تحت عنوان مرکز تماس ذی‌نفعان بازار سرمایه راه‌اندازی کرده است تا در این سامانه، کارشناسان مربوط در بخش پشتیبانی بتوانند پس از ارتباط برقرار کردن با سهامداران، مشکلات آنها را جویا شده و راهنمایی لازم را ارائه دهند.

به گفته محمدجواد فرهانیان، مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، پول حاصل از فروش سهام عدالت به قیمت روزی که سهام معامله شده‌، به حساب فروشندگان سهام عدالت واریز می‌شود.

براساس اظهارات وی، کاهش قیمت سهام عدالت، چند روز پس از انجام معامله و سفارش‌گذاری نمی‌تواند بر قیمت روز معامله اثرگذار باشد.

کاهش ارزش سهام

در پایان معاملات روز چهارشنبه بازار سرمایه، ارزش سهام عدالت به ۱۵ میلیون و ۵۶۹ هزار تومان رسید. همچنین ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت برای فروش به ۹ میلیون و ۳۴۱ هزار تومان رسید.

در مجموع طی یک هفته گذشته، ارزش سهام عدالت حدود هفت درصد معادل یک میلیون و ۱۶۳ هزار تومان افت داشته است.

میزان کاهش قیمت برای دارندگان سهام یک میلیون تومانی بیش از دو میلیون تومان است.

 

 

منبع: تجارت نیوز
 • ناشناس ارسالی در

  آغا این چه حرفیه ؟! شکایت دزد رو ببرم پیش دزد !!

 • ناشناس ارسالی در

  مسولین اگر دراخباروغیره مثل همین جای انتقاد یاگزارش گذاشتن تا نظر مردم را بدونن پس خوب بخوانند.اقایان مسول رفتم بانک با هزار بدبختی جامعه کارندارم انها بماند.گفتم وام سهام عدالت.گفت برو هرکی گفته از اون بگیر.وام کرونا هم به این منوال.یک ماه بیست روزه ۳۰درصد فروختم ریالی واریز نشده.به این موندم ایا لازمه اینقدر دروغ وعده به ملت بدید.درست روحانی تا انتخابات امریکا.وانتخابات خودشون وکسری بودجه وغیره.ولی درکل مردم در تیرس این بدبختیا هستن.حالا هم دارن به سهام ماشین میدن.یارانه رو ۳برابر میکنن.بقول یارو نشستن وعده میدن تا انتخابات امریکا.یا برجام.یا قرار داد باچین..پس خود شما چه راهکار یا برنامه دارید

 • ناشناس ارسالی در

  تواین مملکت هیچ چیزجای خودش نیست،سایتای خبری بیکارن خبرای الکی پخش میکنن،درهیچکدام سازمان ووزارتخانه،ارگان وبازار مدیریت نیست خدابدادمان برسد،سرسهام عدالت هم نگذاشتن هاپولی کردن،،مهدی جان دیگه وقتش رسیده بیاعاجزشدیم،خدایا میگن وقتی عاجزبشی معجزه اتفاق می افتد،خودت بدادمون برس مملکت و ملت نابود کردن ازخدا بیخبرا

 • ناشناس ارسالی در

  چرانوبت من که میشه دنیا خراب میشه

 • حسین ارسالی در

  خدایا به حق سر بریده امام حسین. باعث و بانی هر کی پول سهام رو خورده. به سزای اعمالش برسون. ما که واگذار کردیم به خدا

 • سید مرتضی موسوی ارسالی در

  چرا سامانه سهام عدالت بروزرسانی نمی شود آخرین بروز رسانی 21تیربوده لطفا به مسئولان بگویید

 • قنبر ارسالی در

  با احترام، اگر قراره امور مملکت بر مبنای قانون باشه این قانون باید برای همه و در تمام زمینه ها باشه این یعنی چی که که کانال های خبری به همین راحتی با نشر اخبار کذب با احساسات زخمی مردم بازی میکنند نمونه اش همین خبر خودروی رایگان به افراد نیازمند، یا خودرو با سهام عدالت، اینها از کجا درآمده، اگه راسته چرا تکذیبب میشه، خجالت نمیکشید ما کم بدبختی داریم که باید از شما هم بخوریم

 • ؟؟؟؟؟؟ ارسالی در

  ملت سرکار؟؟؟

 • ایرانی ارسالی در

  بی سوادی دزدی رانت نابودکردن کارخانه هایی ک اگه حمایت شده بودن الان کجای دنیا بودیم ارج پارس الکترونیک ازمایش ریسندگی وووووهمه رونابودکردن ولی کره اونوقت نگاه ب ایران میکرد و درس یاد میگرفت الان اونا کجا ما کجا اقازادگی ویلاهای خارج وداخل پارتی بازیهای ترلیاردی تورهای بزرگ اروپا مرگ برامریکا ولی خانواده توامریکا تابعیت میگیرن درودبرامریکا دزدی و بردن سرمایه این ملت ای هموطنان چی بگم چی بگم

 • ناشناس ارسالی در

  سلام ماکه دهکه۳ هستیم سهام نداریم عدالت علی

 • علی ارسالی در

  ایاواقعا میشه باسهام عدالت ماشین خرید؟

 • ژنرال هموسو ارسالی در

  مرگ بر دولت بی کفایت دروغگوی حسنک

ارسال نظر