|

بخوانید :

کدخبر: 213007

پیش بینی قیمت دلار برای فردا (۱۰ آبان)

انتشار اخبار سیاسی مثبت و منفی و پاسکاری برجام بین طرفین مذاکره، منجر به بلاتکلیفی معامله‌گران و درجا زدن دلار در محدوده ۲۷۴۰۰ تا ۲۷۶۰۰تومان شده است.

اواخر هفته گذشته انتشار اخبار مثبتی درمورد برجام و زمان برگزاری مذاکرات، بازار ارز را به سمت مسیر نزولی سوق داد و باعث عقب‌نشینی دلار از سطح ۲۷۸۵۰ به ۲۷۴۰۰تومان شد؛ اگرچه برخی معامله‌گران با اعتقاد به اینکه چنین وعده‌هایی بار‌ها داده شده، توجهی به این جو کاهشی نشان ندادند و با تداوم خرید باعث بالارفتن قیمت دلار از ابتدای هفته شدند.

اگرچه با‌توجه به بالا بودن ریسک ماندگاری بلند‌مدت در یک موقعیت، معامله‌گران نسبت به خطرات خرید و فروش‌های سنگین و طولانی هشدار می‌دهند و این ترس مانع پیشروی دلار به بالای قیمت ۲۷۶۰۰تومان شده است.

در مقابل از آنجا که زمان برگزاری دور بعدی مذاکرات هنوز به صورت قطعی اعلام نشده است و طرفین برجامی هم مدام در حال پاسکاری این موضوع بین یکدیگر هستند، بسیاری از فروشندگان فعلا دست نگه داشته‌اند و به همین دلیل دلار از پنجشنبه هفته گذشته تا امروز به پایین‌تر از قیمت ۲۷۴۰۰تومان کاهش نیافته است.

در بین خبر‌های مثبتی که طی چند روز اخیر منتشر شده، بیانیه دیروز سران آمریکا و سه کشور اروپایی عضو برجام نسبت به فعالیت‌های هسته‌ای ایران و مشروط کردن بازگشت به برجام به تغییر رفتار ایران، جو کاهشی بازار ارز را تا حدی کاهش داد؛ بر همین اساس درحالی‌که دلار معاملات روز گذشته را با قیمت ۲۷۵۵۰تومان شروع کرده بود، طی ساعاتی به ۲۷۷۰۰تومان صعود کرد اما در پایان روز مجددا به محدوده قبلی بازگشت.

سیگنال درهم به دلار

امروز هم دلار معاملات بازار آزاد را با قیمت ۲۷۵۰۰تومان شروع کرد اما پیشروی درهم تا ۷۵۰۰تومان، باعث بالا رفتن انتظارات تورمی و افزایش حجم خرید‌ها و نهایتا رشد دلار به سطح ۲۷۶۰۰تومان شد. همانطور که پیش‌تر هم گفته شده، برخی معامله‌گران معتقد به حفظ این محدوده نوسان تا آغاز مذاکرات برجام هستند و برخی هم دم از قیمت‌های بالاتر و پایین‌تر می‌زنند.

در این میان، تحلیلگران فنی هم اظهار می‌کنند تا زمانی که دلار زیر ۲۷۷۰۰تومان نوسان دارد نمی‌توان انتظار روند صعودی داشت؛ از طرفی بازار هم طی چند روز اخیر تمایلی به عقب‌نشینی دلار به پایین‌تر از قیمت ۲۷۵۰۰تومان نشان نداده و چنانچه حجم خرید و فروش‌ها تغییر نکند، دلار بین این دو مرز مقاومتی رفت‌و‌برگشت خواهد داشت.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...