|

بخوانید :

کدخبر: 252819

افزایش بهای نفت با تشدید تحریم ها علیه روسیه

قیمت نفت در معاملات آتی این محصول روز سه شنبه بار دیگر همزمان با طرح آمریکا و اروپا برای اعمال تحریم جدید علیه روسیه به دلیل اتهامات نیروهای این کشور در اوکراین افزایش یافت.

خبرگزاری رویترز نوشت: افزایش بهای نفت، به  نگرانی ها درباره اختلال در عرضه این محصول را  همزمان با مسکوت ماندن مذاکرات هسته ای ایران دامن زده است.

این گزارش افزود: بهای نفت خام برنت در معاملات آتی با افزایش ۱.۲۰ دلاری یا ۱.۱ درصدی به ۱۰۸.۷۳ دلار در هر بشکه رسید. این درحالیست که قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت با افزایش ۱.۲۵ دلاری یا ۱.۲ درصدی روی قیمت ۱۰۴.۵۳ دلار در هر بشکه متوقف شد.

بهای نفت خام در جهان روز دوشنبه به دنبال تهدیدها درباره افزایش تحریم ها روسیه به دلیل کشتار غیرنظامیان در اوکراین و توقف مذاکرات وین برای احیای توافق هسته ای ایران افزایشی بیش از ۳ درصدی داشت. ایران آمریکا را مسنول توقف مذاکرات می داند.

تینا تِنگ تحلیلگر مسائل بازار نفت در موسسه  سی ام سی مارکت، آپک و کانادا گفت: تنش های  ژئوپلیتیکی به احتمال زیاد باعث افزایش قیمت نفت در روزهای آینده خواهد شد.

وی افزود: در بلندمدت قیمت نفت همچنان سیر صعودی خواهد داشت که این امر به دلیل کاهش عرضه و افزایش تقاضا برای مقابله با تورم بالا است.

شرکت مشاوره ای «وود مکنزی» روز دوشنبه پیش بینی کرد که اعضای اتحادیه اروپا و کشورهای اقتصادی پیشرفته از جمله چین و کره جنوبی ۶۵۰ هزار بشکه نفت در روز از نفت روسیه را با کالهاییی با عیار و حجم مشابه «مبادله» کنند.

 جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا  روز دوشنبه اعلام کرد که واشنگتن در هفته جاری تحریم‌های جدیدی علیه روسیه وضع خواهد کرد.

رسانه‌های غربی ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۱ با انتشار تصاویری از شهر بوچا در نزدیکی کی‌یف مدعی شدند نیروهای روسیه حین خروج از اطراف پایتخت اوکراین غیرنظامیان را هدف گلوله قرار داده‌اند. 

کاخ کرملین روز دوشنبه اعلام کرد که قاطعانه اتهام دست داشتن در کشتار غیرنظامیان شهر بوچا در اوکراین را رد می‌کند. 

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه با یک شبکه رادیویی کشورش در واکنش به تصاویر کشته‌شدگان شهر بوچا خواستار تحریم محصولات نفتی روسیه شد.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...