|

بخوانید :

کدخبر: 215265

گاز این مشترکان رایگان است

با وجود این که وزیر نفت شهریور همین امسال از کمبود روزانه ۲۰۰ میلیون بشکه نفت در زمستان خبر داده بود اما دیروز مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه شفاف‌سازی کرد که گاز چه کسانی رایگان است.

ایران پس از روسیه، دومین دارنده منابع گازی جهان است اما سال‌هاست که در زمستان مشکل تامین گاز خانگی دارد و بسیاری از استان‌ها مانند مازندران، گرگان و خراسان شمالی، در سرمای زمستان، بدون وسایل گرمایشی می‌مانند.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه، اشتراک گاز مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی، جانبازان، آزادگان و خانواده شهدا رایگان است. طبق اعلام شرکت گاز استان کرمانشاه، طرح رایگان‌سازی با هدف محرومیت‌زدایی کلید خورده است و مشمولان می‌توانند با دریافت معرفی‌نامه اشتراک رایگان برای یک مرحله کنتور دریافت کنند.

البته این افراد تنها مشمولان گاز رایگان نیستند.

سیاست‌های تشویقی و رایگان کردن قبض برق مشترکان کم‌مصرف، همواره یکی از سیاست‌های مورد علاقه حاکمیت بوده است. برای مثال سخنگوی صنعت برق بارها اعلام کرده که تعرفه برق مشترکانی که کمتر از ۱۰۰ کیلووات بر ساعت برق مصرف کنند، رایگان است.

طرح بخشودگی گازبهای مشترکان کم‌مصرف، از زمستان سال ۹۹ آغاز شده بود. از شروع این طرح تا به امروز حدود ۳ میلیون و ۲۸۰ هزار نفر هم شامل این طرح شدند.

حالا، سعید توکلی، مدیرعامل شرکت گاز استان تهران هم دیروز اعلام کرد امسال هم گاز مشترکانی که که کمتر از الگو مصرف کنند، رایگان حساب می‌شود.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...