|
کدخبر: 149140

خبر غیرمنتظره نفت را ارزان کرد

به دنبال اخبار غیرمنتظره مبنی بر افزایش موجودی نفت خام ایالات متحده و نگرانی‌های ناشی از کاهش تقاضای سوخت به دلیل محدودیت‌های ایجاد شده توسط ویروس کرونا، قیمت نفت روز پنجشنبه سقوط کرد.

پس از آنکه داده‌های صنعتی افزایش غافلگیرکننده در موجودی نفت خام ایالات متحده را نشان داد و سبب بیشتر شدن نگرانی در خصوص وضعیت تقاضای ناشی از بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ شد، قیمت نفت روز پنجشنبه سقوط کرد؛ اما امید به بسته محرک ایالات متحده از کاهش بیشتر قیمت جلوگیری کرد.

معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت امریکا با ۱۹سنت یا ۰.۴درصد کاهش، پس از تجربه صعود برای دو روز متوالی به دلیل انتظارات بسته محرک گسترده جو بایدن، به ۵۳.۱۲دلار در هر بشکه رسید.

معاملات آتی نفت خام برنت نیز ۱۶سنت یا ۰.۳درصد کاهش یافت و با قیمت ۵۵.۹۲دلار در هر بشکه مورد معامله قرار گرفت.

 یارانه پنهان؛ به نام نیازمندان، به کام ثروتمندان

بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی موسسه نفت امریکا، موجودی نفت خام ایالات متحده در هفته منتهی به ۱۵ژانویه، ۲.۶میلیون بشکه افزایش یافت که در مقایسه، تحلیلگران انتظار کاهش ۱.۲میلیون بشکه را داشتند.

گفتنی است که موجودی نفت خام ایالات متحده در طول پنج هفته گذشته در حال کاهش بوده و این موضوع یکی از عوامل اصلی در بالا نگاه داشتن قیمت آن بوده است. اما از سویی، تضعیف دلار و امید به بسته محرک امریکا، سبب پشتیبانی از قیمت نفت خام شد. اگر اداره اطلاعات انرژی امریکا افزایش موجودی نفت را تایید کند، ممکن است شاهد اصلاحات قیمتی بیشتری باشیم. این اداره قرار است گزارش موجودی هفتگی خود را روز جمعه منتشر کند.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر