|
کدخبر: 121346

برق رایگان از شایعه تا واقعیت؟

در ماه گذشته وزارت نیرو از طرحی رونمایی کرد که به دنبال آن قرار شد برق مصرفی مشترکین کم مصرف رایگان شده و مشترکین پُرمصرف بهای بیشتری بپردازند.

انرژی برق رایگان از شایعه تا واقعیت؟

از این رو مسئولان مربوطه در مصاحبه‌های خود بیان کرده‌اند که بیش از ۳۰ میلیون نفر باتوجه به این طرح مشمول بخشودگی می‌شوند که البته تحلیلگران اقتصادی این عدد را رد کرده و در بهترین حالت پیش‌بینی کرده‌اند که ۷ میلیون نفر از این طرح بهره برده و تخفیف قیمت برق شامل حالشان شوند.

از سویی دیگر نمایندگان عضو کمیسیون انرژی نیز از عدم مشورت دولت و وزارت نیرو با مجلس در خصوص برنامه‌ریزی این طرح گلایه مند بوده و اظهارکرده‌اند که این طرح برای رسیدن به موفقیت باید پخته تر شود وگرنه هیچ امیدی را در میان مردم ایجاد نخواهد کرد.

اما نکته قابل تامل این طرح، اهداف وزارت نیرو در پس اجرای آن است که با دنبال کردن گفته‌های اخیر مسئولان این وزارت خانه به موضوع واقعی‌سازی قیمت برق با اجرای این طرح می‌رسیم.

در این رابطه اخیرا محمدحسن متولی زاده قائینی، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر بیان کرده است: در تنظیم قیمت برق به دنبال متعادل کردن عرضه و تقاضای برق هستیم و در این زمینه مصوباتی در دست پیگیری داریم که بورس هم می‌تواند به این تعادل عرضه و تقاضا کمک کند و مجموعه توانیر در صدد است تا پایان امسال شرایطی را به وجود آورد تا قیمت برق واقعی شود.

منبع: اقتصاد آنلاین
  • ناشناس ارسالی در

    خجالت بکشید

ارسال نظر