|
کدخبر: 61516

افزایش ۱۲۰درصدی نرخ مسکن در دو سال اخیر!

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه در شرایط کنونی مهم‌ترین عامل نزولی شدن نرخ مسکن در کشور، کاهش چشمگیر معاملات است، گفت: یکی از دلایل افزایش نرخ مسکن فعالیت دلالان در این عرصه بوده، حال در شرایط کنونی با افزایش حداکثری قیمت‌ها، دلالان دیگر فضا را برای فعالیت مهیا نمی‌بینند، از این رو با خروج دلالان، بازار مسکن به سمت ثبات و آرامش رفته است.

گسترش‌نیوز : علیم یارمحمدی، نرخ مسکن در دو ماه اخیر را نزولی دانست و گفت: در شرایط کنونی در کلانشهرها از جمله تهران نرخ مسکن به میزان قابل قبولی کاهش یافته و این کاهش نرخ محسوس است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی اتحادیه املاک، در کلانشهری مانند تهران نرخ مسکن با متراژ بالای ۱۵۰ متر حدود ۳۰ درصد کاهش نرخ داشته و نرخ ملک با متراژ پایین تر از آن، بین ۱۰ تا ۳۰ درصد کاهش خواهد داشت.

وی افزود: در دو سال اخیر نرخ مسکن در کلانشهرها بیش از ۱۲۰ درصد افزایش داشته و این مسئله در برخی از این شهرها به ویژه تهران افزایش بیشتری نیز داشته است، به طوری که مناطق شمالی پایتخت رکوردار افزایش نرخ املاک در کشور هستند.

یارمحمدی ادامه داد: در شرایط کنونی مهم‌ترین عامل نزولی شدن نرخ مسکن در کشور، کاهش چشمگیر معاملات است، به‌طوری که بر اساس آمارها میزان خرید و فروش مسکن حدود ۶۰ تا ۸۰ درصد کاهش داشته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: یکی از دلایل افزایش نرخ مسکن فعالیت دلالان در این عرصه بوده، حال در شرایط کنونی با افزایش حداکثری قیمت‌ها، دلالان دیگر فضا را برای فعالیت مهیا نمی‌بینند، از این رو با خروج دلالان، بازار مسکن به سمت ثبات و آرامش رفته است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: به طور حتم کاهش کنونی نرخ مسکن موقتی بوده و دولت برای تحقق این مسئله در دراز مدت باید برنامه‌هایی همچون تولید گسترده و انبوه مسکن را عملیاتی کند.

گفتنی است علی نبیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن هفته گذشته از کلنگ زنی ساخت واحدهای مسکونی در قالب طرح اقدام ملی در سراسر کشور هم‌زمان با عید غدیر خبر داد. طرح اقدام ملی شامل ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور تا پایان سال ۱۳۹۹ خواهد بود که برای جامعه هدف این طرح تعریف شده است.

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر