|
کدخبر: 326032

استقلال صنعت در تولید اتوبوس / کشنده ها خارجی نیستند

وزیر صمت در مصاحبه ی اخیر خود با مطبوعات گفت: در تامین اتوبوس و کشنده نیازمند کشورهای خارجه نیستیم. جزییات این مصاحبه را در این گزارش میتوان مشاهده کرد.

اقتصاد

واردات اتوبوس و کشنده به ایران یکی از عوامل مهم توسعه حمل و نقل جاده ای در کشور است. اتوبوس ها و کشنده ها به عنوان وسایل حمل و نقل عمومی و کالا در ایران بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر ساله تعداد زیادی اتوبوس و کشنده وارد کشور می‌شوند تا نیازهای جمعیت و صنعت به حمل و نقل تأمین شود.

به گزارش خبرنگاران و مطبوعات، عباس علی آبادی وزیر صمت، با اشاره به موضوع واردات اتوبوس و کشنده، گفت: امروز در تولید کشنده و اتوبوس نیازمند خارجی نیستیم بلکه نیازمند تأمین هزینه‌ها و زمان هستیم اما گاهی به بهانه تأمین مالی و گاهی به بهانه اینکه فوری نیاز داریم، واردات صورت می‌گیرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه چگونه باید جلوی بهانه‌جویی‌ها را گرفت، تاکید کرد: به هر حال هر بار به دنبال بهانه هستند تا راهی پیدا کنند و به منفعت برسند.                

وزیر صمت ادامه داد: در حال حاضر یکی از بهانه‌های مهم این است که تأمین کنندگان خارجی مایل به تأمین مالی هستند، بنابراین ما باید این بهانه‌ها را از بین ببریم و روش‌هایی را برای تأمین مالی و مشارکت دادن مردم در این امر پیدا کنیم تا با این بهانه‌ها به سمت خارجی‌ها نرویم.

علی آبادی عنوان کرد: یکی دیگر از بهانه‌ها این است که گاهی اعلام می‌کنند تعداد زیادی دستگاه آن هم به صورت فوری نیاز دارند؛ در حالی که اگر این موضوع را از قبل به تولیدکننده بگوییم تولیدکننده هم نسبت به تولید محصول مذکور اقدام می‌کند.

وی گفت: متأسفانه این مساله وجود دارد اما به هر حال ما به دنبال رفع آنها هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها